Starmatic app – soupeř Instagramu ?

Instagram, který je šlágrem v sociálních sítích pro sdílení fotografií, zanedlouho dostane dalšího soupeře. A zdá se, že velmi odvážného a s jasnou ambicí: Strhnout na sebe pozornost a přilákat uživatele mobilních začřízení, kteří propadli fenoménu komunikace obrazem:-) Projekt Starmatic je stále ještě v BETA verzi, nicméně už nyní se o něm začíná šuškat jako o hitu letošního podzimu. Není se čemu divit, za jeho přípravou stojí parta francouzských vývojářů, kteří pracovali mimo jiné i na aplikaci Stampzz. Není jasné, kdy přesně se finální verze chystané novinky Starmatic dočkáme. První informace a ukázky ale vypadají slibně. Ve srovnání s Instagramem, který na trhu zatím jasně vede, by Starmatic měl nabídnout hlavně „jiný“ způsob sdílení a atraktivnější výběr  filtrů pro editaci fotografií.

Informací o tom, jak přesně bude app postavena, je zatím stále málo. Jedno je ale jisté – inspirací pro její vývoj se stala legendární amatérský fotoaparát BROWNIE od společnosti Eastman KODAK. Mimochodem, téhle „papírové“ kamery se v letech 1950 až 1960 prodalo před 10 milionů kusů. Americký podnikatel a zakladatel kdysi slavné firmy Kodak, George Eastman, vsadil na jednoduchost, svitkový film, a touhu široké veřejnosti fotografovat. Také proto se prodával tenhle lidový přístroj na neuvěřitelný 1,- dolar ! Kodak posléze pochopitelně vydělával především na prodeji fotomateriálu a vyvolávání nafocených filmů. Ale to byl poněkud jiný příběh, než který má před sebou připravovaná app Starmatic. Alespoň doufejme:-)

Startup, na němž autoři pracují už několik měsíců, by měl nabídnout původní, starý styl jako Brownie, ale v novodobém přístroji – iPhonu, a s moderním designem, ovládáním a „nádechem“ pro sdílení fotografií. Držme mu palce ! P.S. Jakmile se o chystané novince dozvím více, budete první, komu dám vědět ![app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/starmatic/id550167107?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]