Tvůrci slavné aplikace Paper představili designově nádherný stylus Pencil

Navržený kreativci pro kreativce a designován s citem pro krásu i praktické využití. Přesně tohle se dá v kostce napsat o novém stylusu PENCIL, který na trh uvedli tvůrci dnes již legendární aplikace Paper pro iPad. Pokud nevlastníte tablet, není pro vás tahle zpráva zásadní. Přesto vás ale může inspirovat. Pencil totiž není jen nástrojem pro tvorbu kreseb, malování, poznámky a návrhy. Je zároveň ukázkou, jak skvěle lze kombinovat kvalitní materiály, technologii a design. Že to nesouvisí s iPhone fotografií ? Přímo ne, ale jako doplněk, respektive příslušenství pro kreativní úpravy, kdoví ?

Pencil stylus foto 1

Každá “tužka” od tvůrců ze studia FiftyThree je vyfrézována z jednoho kusu materiálu. Můžete si přitom vybrat, zda vám víc vyhovuje leštěný hliník nebo ořechové dřevo. Řekl bych, že obě varianty jsou velmi lákavé. Stylus v sobě ukrývá bluetooth, který dovoluje inteligentní bezdrátové připojení s vaším tabletem. A to s garancího rychlého a stabilního kontaktu i maximální možnou úsporou energie. Na jedno nabití by Pencil měl vydržet při běžné zátěži v provozu zhruba měsíc. Docela slušná hodnota, nemyslíte ? Možná vás napadne, k čemu je vlastně v “tužce” potřeba bluetooth? Je tam kvůli možnosti používání dvou či více nástrojů najednou. Zatímco stylus Pencil si nadefinujete jako nástroj č. 1, náš prst lze v app používat jako č. 2. Navíc nezapomeňte, že Pencil má dvě strany a tudíž dva nástroje sám o sobě. A právě pomocí bluetooth app rozpozná, zda k práci zrovna používáte přední část ke psaní či malování a nebo zadní pro gumování.

Pencil stylus foto 2

Vývojáři hledali ideální řešení, jak minimalizovat starost uživatelů o údržbu, k níž patří právě i nabíjení. To se u téhle novinky provádí přes USB a trvá cca 90 minut. Kreativcům se zároveň povedlo vytvořit optimální propojení Pencilu jako externího nástroje a tabletu jako plochy, na níž se má tvořit. Propojení obou zařízení totiž provedete pomocí jediného dotyku na tlačítko “Pair” v aplikaci FiftyThree. Zkrátka a dobře, už žádné zlouhavé a vzájemné vyhledávání dvou doplňkových nástrojů. Dost čekání na složité “párování”. Pencil a iPad to umí hned.

Pencil stylus foto 5

Zatímco z jedné strany má stylus Pencil gumovou špičku s hrotem uvnitř, na druhý konec vývojáři umístili plochou gumu pro “mazání”. Fungování obou nástrojů zajišťuje senzor. Na obě dotykové části je při výrobě nanesena vrstva 14-ti karátového zlata, což má podle výrobce zabezpečit rychlé a přesné reakce stylusu, respektive odezvu na pohyb vaší ruky při práci. Je přitom jedno, jestli si zrovna budete “jen” zapisovat poznámky z přednášky ve škole a nebo zkoušet malovat svůj první digitální “akvarel”.

Pencil stylus foto 3

Zbývá jen doplnit, že stylus Pencil se dá používat i pro další typy zařízení s dotykovým displejem. Není tudíž podmínkou ho mít propojený pouze s iPadem a slavnou aplikací Paper. A ještě cena. Za hliníkový kousek utratíte 49,95 – dolarů a za ořechový o 10,- dolarů více. Pochopitelně bez poštovného. Pokud se o projektu FiftyThree chcete dozvědět více a nebo si Pencil rovnou objednat, navštivte odkaz ZDE.

Aplikaci Paper od FiftyThree si můžete stáhnout ZDARMA. Viz odkaz do App Store.[appstore id=”506003812″ store=”CZ” style=”infobox”]