Tangled FX app – z fotky vytvoř obraz

Žhavou novinkou dneška je nepochybně uvedení očekávané fotoaplikace Tangled FX. Předem varuji ty, kteří čekají další typicky fotografickou app. Kdepak. S Tangled FX se ocitnete spíše v žánru iPhone Artu, který začíná být stále populárnější. Mimochodem, tady si s dovolením “přihřeji polívčičku”. Právě iPhone Art bude tématem jednoho ze tří z workshopů, které chystám v rámci konání festivalu iConPrague už za necelých 14 dní, ve dnech 15. a 16. února 2013, v prostorách Národní technické knihovny v Dejvicích. Ale zpátky k aktualitě. Tangled FX funguje na bázi deformační app, která proměňuje vaše fotografie spíše ve fotoobrazy.

Někomu se může zdát tohle přirovnání trochu přehnané, ale věřte mi, že minimálně některá zkreslení se vážně vizuálně hodně blíží spíše obrazu, než digitálnímu snímku. Vše záleží pochopitelně na původní předloze – tedy fotografii, kterou si pro pozdější editaci v Tangled FX vyberete. K dispozici máte 16 přednastavených a ryze automaticky definovaných stylů. Každá funkce má svůj jasný postup a pojmenování.

Tangled app foto 2

Neočekávejte, že lze jakkoliv detailně, například v postupných krocích, ovlivnit výsledek. Většina obrazových výstupů ale působí hodně zdařile. Mám za sebou několik prvních pokusů a app stále testuji. Pokud to čas dovolí, přinesu zítra podrobnější test:-) A dobrá zpráva na závěr. Jedná se opět o univerzální app, tudíž si za jednu cenu kupujete verzi jak pro iPhone nebo iPod Touch, tak pro iPad. Pokud by vás app zaujala už nyní, můžete si ji stáhnout za cenu 1,79,- eur. Viz Odkaz do App Store.

[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/tangled-fx/id588126769?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]