Fotoable app – album číslo jedna

Existuje několik různých aplikací, která vám umožní uspořádat vaše fotografie a videa v  iPhonu přehledněji, než vám to dovoluje základní galerie Camera Roll od Apple. Pokud stojí některá z nich za vážnější pozornost, určitě to je novinka Fotoable. Nabízí nejen perfektní organizaci vašich obrázků a filmů podle kalendářového režimu, ale současně slouží jako skvělý vyhledávač podle tagů, datumů či událostí. A to není zdaleka všechno. Fotoable dokáže detekovat pomocí google maps orientačně i místo, kde jste záznam pořídili, ale také vám napoví ve většině případů i jakým typem aplikace jste konkrétní fotografii nasnímali. Že je vám to stále málo ? Tak se držte, jedeme z kopce. Tahle novinka totiž v sobě skrývá i editor, díky němuž můžete u fotografií provádět základní úpravy (rotace, ořez) nebo také vybrat rámeček, případně některý ze sady filtrů a efektů pro zkreslení.
A co více, dokáže rovněž nabídnout základní funkce úpravy snímku podle toho, v jakém osvětlení (případně jaký typ fotografie) jste právě zpracovávali. Fotili jste zrovna portrét? Jídlo, ohňostroj ? Jedná se o fotografii udělanou v noci nebo za přímého slunečního osvětlení ??? Věřte, nebo ne, ale i s tímhle si tahle na první pohled nenápadná app poradí. A výsledky jsou více, než parádní !!! Obzvlášť, pokud si k tomu všemu připočítáte jednu zásadní informaci – Fotoable je ZDARMA.

Popravdě řečeno, stáhnul jsem si tuhle aplikaci předevčírem v noci a ještě druhý den ráno jsem měl pocit, že to byl jenom sen. Naštěstí nebyl:-) Funguje skvěle a jestli jsem si osobně dlouho přál mít ve svém iPhonu správce a editor, který dokáže právě takhle pracovat s uspořádáním mých fotografií, potom Fotoable je pro mě číslem jedna !!! Abych nezapomněl, funkcí (i těch skrytých), které vám takto app může nabídnout, je vážně spousta.

Pokud se na ni podíváte detailněji, narazíte třeba i na takové “vychytávky”, jakými jsou možnost označení konkrétního snímku hvězdičkou pro zvýšení jeho popularity. Lépe ho pam můžete najít v galerii Fotoable. Stejně tak mě baví funkce popis snímku, přidání tagů, označení osob na snímku (ty vybíráte z telefonního seznamu lidí, které máte v iPhonu), nebo dále přidání krátké zvukové poznámky k editované fotografii. Je toho opravdu hodně, co tohle fotoalbum kombinované s editorem nabízí. Je třeba ale upozornit, že drtivou většinu funkcí lze využívat výhradně pro fotografie. U videí je nabídka omezená.

Součástí menu a rozhraní Fotoable je přímé sdílení na sociální sítě Facebook, Twitter nebo blogovací Tumblr. Případně na originální web Sina Weibo od vývojářů aplikace, který pro nás ale  není moc použitelný a je v korejštině (alespoň myslím, že to je korejština:-).

Zkrátka a dobře, organizujte, vyhledávejte, dovádějte s Fotoable !!! Ke stažení ZDARMA.

DODATEK z 23.8.2013: App aktuálně již bohužel není ke stažení v App Store.