Vaše fotografie nikdy nevypadaly lépe s aplikacemi z App Store

ikona

Jaké jsou ty nejlepší mobilní aplikace na úpravu fotografií? Každý může mít nějakou jinou, nebo jednu a tu samou. Apple nám předkládá svou kolekci titulů související s fotografií.

Nejedná se totiž čistě jen o editory, ale i o aplikace nahrazující nativní aplikaci Fotoaparát a mnohé vám dokážou i plánovat vaše snímky. Jak? Jednoduše vám řeknou, kdy je ten pravý čas na to vytáhnout paty z baráku a udělat nějakou parádní fotografii.

aplikace

 

Seznam aplikací v kolekci Your Photos Never Looked Better:

 

Adobe Photoshop Lightroom for iPhone

Tato aplikace společnosti Adobe je dostupná zdarma a obsahuje základní nástroje aplikace Lightroom pro počítače přímo ve vašem iPhonu.

[appstore id=”878783582″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

ProCam 4

ProCam je stále ta samá aplikace, nyní ale byla přejmenována, dostala číslovku 4 a v iOS 10 nově umí pracovat s formáty RAW a RAW+L. Titul si poradí i s nahráváním 4K videa a poskytuje svému uživateli manuální ovládání veškerého nastavení.

[appstore id=”730712409″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

MaxCurve

Upravujete snímky zejména pomocí RGB křivek? Pokud nevíte, o čem je řeč, tento titul spíše ignorujte. Všichni ostatní zpozorněte, protože tuto možnost nenabízí jen tak nějaký titul. Přítomna je i základní úprava, vinětace, textury atd.

[appstore id=”1048026594″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Manual

V App Store je nepřeberné množství aplikací, které vám umožní manuální nastavení snímání, čímž zároveň nahrazují základní aplikaci Fotoaparát. Manual je jednou z nejlépe hodnocených titulů roku 2014 a je i naší redakcí je velice oblíbený. Umí exportovat své fotografie nejen v souboru TIFF, ale pracuje i se surovými daty RAW.

[appstore id=”917146276″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Obscura Camera

Camera obscura (temná komora, dírková komora – pinhole) je optické zařízení používané jako pomůcka malířů a předchůdce fotoaparátu. Obscura Camera je aplikace od vývojáře Bena McCarthyho, která je vyvedená v minimalistickém designu tak, aby její ovládání bylo co nejjednodušší. S aplikací snímek nejen pořídíte, ale i upravíte.

[appstore id=”915939220″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Pixelmator

Pixelmator je, dalo by se říci, jednodušší Photoshop. Své fotografie můžete klonovat, deformovat, vyvažovat bílou, upravit jim sytost, ostrost a kontrast barev. Lze použít i různé nástroje a zbavit se tak nepříjemných „fleků“, též můžete do fotografií kreslit a přidávat různé objekty.

[appstore id=”924695435″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Reuk

Nelíbí-li se vám z nějakého důvodu aplikace Manual, zainvestujte do té pojmenované Reuk. Poskytne vám manuální ovládání základních hodnot a nabízí aplikaci i pro Apple Watch. Úpravu v ní, stejně jako v aplikaci Manual, ale nenajdete žádnou.

[appstore id=”926076143″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

RAW by 500px

RAW by 500px je jednoduchá ale maximálně účinná aplikace ovládání fotoaparátu, která umí váš snímek pořídit s vaším vlastním nastavením všech hodnot, ale i jej efektně editovat. Umožňuje také práci s daty souboru RAW a navíc díky úzkému propojení se sítí 500px vám pomůže vaše fotografie dokonce prodat.

[appstore id=”1135070560″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

The Great Photo App

Aplikace je určena především začínajícím fotografům, ale i ti zkušenější si zde najdou pár tipů, které je posunou dál v jejich koníčku. Jedná se totiž o výukovou aplikaci, jež vás naučí nejenom fotografickým základům, ale rozšíříte si v ní své obzory a pochytíte nějakou inspiraci.

[appstore id=”766214869″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

PhotoPills

Plánujete si, kdy pořídíte jakou fotografii? Kdy je ten pravý čas na ten který snímek? Aplikace PhotoPills vám přesně řekne, kdy je východ nebo západ Slunce, kdy uvidíte celou Mléčnou dráhu nebo polární záři. To vše i v rozšířené realitě skrze kameru telefonu.

[appstore id=”596026805″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Lumy

Podrobné plánování, stejně jako titul PhotoPills, vám poskytne i aplikace Lumy. V závislosti na tom, kde se nacházíte, vám ukáže nejen aktuální počasí a to, kdy například vychází/zapadá Slunce, ale v ten pravý moment vás dokáže i upozornit, abyste nic nepromeškali.

[appstore id=”908905093″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Rizon

To samé jako PhotoPills a Lumy, avšak opět trochu jinak a v minimalistickém a maximálně přehledném uživatelském prostředí, vám poskytne aplikace Rizon.

[appstore id=”989634415″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Blue Hour

A do čtveřice všeho dobrého. Předpověď počasí, přesné dráhy Slunce i Měsíce, připomínky v ten ideální čas – s Blue Hour už nezmeškáte ten pravý okamžik k zachycení té nejlepší fotografie.

[appstore id=”1027013900″ store=”CZ” style=”infobox”]