Fotor app – editor, který budete chtít

Novinka Fotor (celý názvem Fotor-CameraBag) patří mezi pokročilé app s rozsáhlým počtem nástrojů pro editování fotografií přímo v iPhonu. Pokud jste v poslední době hledali fotoaplikaci, která vám nabídne “hodně muziky za rozumnou cenu”, potom právě tahle je jednou z těch, které nesmíte přehlédnout. Dokonce bych se vsadil, že až tuhle app prozkoumáte detailněji, nebude se vám ji chtít opouštět. Vývojářům z týmu Everimaging Ltd. se podařilo navrhnout promyšlené a designově krásné menu, v němž se velmi dobře orientuje. To by pochopitelně pro případný úspěch aplikace ale rozhodně nestačilo. Fotor je “nadupaný” spoustou skvělých funkcí a po prvních testech bych se nebál napsat, že může hravě konkurovat mnoha slavnějším app. A že jich na trhu rozhodně není málo.

Fotor má parádní rozhraní, rychlou odezvu a spoustu nečekaných funkcí. Za všechny bych jmenoval například Big Lens, pomocí něhož lze vytvářet ve snímku selektivní rozostření. A to dokonce s předvolbou pro portréty, přírodní scény, architekturu a makrofotografii. Pro zajímavost, na podobné úpravy existují i samostatné app – třeba přímo stejnojmenná app Big Lens, o níž jsem psal před časem ZDE. To ovšem není zdaleka vše.

Lákavá je i nabídka filtrů. Jistě, existují jich tisíce v různých jiných aplikacích. V tomto případě jsou ale naprogramovány ve spolupráci s fotografy i grafiky, a je to určitě poznat. V nabídce je na 75 různých efektů, které se mě osobně zamlouvají hlavně svým jemným barevným tónováním. Stejně tak tu ale najdete řadu dalších pokročilých nástrojů.

Například tvorbu koláží s počtem 3 – 9 snímků a rychlou obměnou. Dále dobře navrženou fotogalerii pro volby mezi jednotlivými kroky. V neposlední řadě taky nástroj pro editaci barev, vyvážení bílé, barevné teploty, odstínu, zaostření, ořezu, rotace a podobně. Přímo součástí app Fotor CameraBag je i slušný fotoaparát, který má rychlou reakci. A zapomenout nelze ani na velmi slušnou funkci HDR. Techniku, na níž se dnes stále častěji někteří iPhone fotografové zaměřují, a pro níž existuje rovněž hodně samostatných aplikací.

Zkrátka, porce nástrojů, kterou Fotor app  “servíruje” je vážně hodně velká a dobře namixovaná. A to vše za mírně nadprůměrnou cenu 1,59,- eur. Rozhodně doporučuji !!!

DODATEK z 24.8. 2013: App Fotor zmizela, respektive podle všeho došlo k propojení s jiným projektem-aplikací Photo Editor & Collage Maker by Fotor – Photo effect, filters, frames. Ke stažení ZDARMA. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/photo-editor-collage-maker/id440159265?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]