Ráj léčivých pramenů a filmových fanoušků. To jsou Karlovy Vary v aplikaci Fripito

Fripito

První novinkou roku 2018 v aplikaci Fripito, která nabízí foto průvodce do mobilů a tabletů, je foto průvodce největšími českými lázněmi a místem konání mezinárodního filmového festivalu Karlovými Vary. 

Fripito představuje nového průvodce, který pomůže fotografům i cestovatelům prozkoumat nejen krásná místa historického centra, ale i přilehlého okolí Karlových Varů. Představí jedinečnou architekturu, pod níž jsou podepsáni architekti J. Zítek nebo K. I. Dientzenhofer, světoznámé léčivé prameny, které si oblíbili i J.W. Goethe, F. Chopin nebo Leoš Janášek, a také krásnou okolní přírodu, která skýtá nádherné pohledy na město.

Fripito

Autorem více než 50 fotografií je český fotograf a kameraman Ladislav Hyčka, který se podělí o praktické a užitečné tipy pro fotografy, tak aby měl každý možnost nafotit krásné snímky. V průvodci jsou doplněny také informace o nastavení fotoaparátu, fotografickém vybavení i nejlepším čase, kdy uvedená místa navštívit. Jako bonus najdou všichni filmoví fandové v průvodci také stránku o mezinárodním filmovém festivalu, kde se dozví nejen, jak získat vstupenku na filmy, ale i mnoho dalších tipů na oblíbená festivalová místa. Všechny fotografie obsahují GPS polohu a jak veškerý obsah, tak mapy lze stáhnout offline do mobilu nebo tabletu.

Průvodce “Karlovy Vary” je do 14. ledna 2018, v rámci svého uvedení, ke stažení za limitovanou cenu 119 Kč v AppStore i Google Play. 

Zájemci si mohou v aplikaci zakoupit také další průvodce např. Seychelly, Mallorku, Chicago, Turecko, Ostravu, Oklahomu, Rotterdam, St. Louis, Washington D.C., Tokio, Rio de Janeiro, Kutnou Horu, Namíbii, Nový Zéland, italskou Florencii & Cinque Terre, Kyrgyzstán, Kubu, řeckou Meteoru, Island, Pálavu, Moravské Toskánsko, Azory, Prahu, Čínu, Jihoafrickou republiku, České Švýcarsko, Český ráj, Kanárské ostrovy, Paříž, Londýn, New York, Brooklyn, Madeiru, Filipíny, Arizonu, Sicílii, Dubaj nebo Bolívii. Zdarma pak mají možnost nahlédnout do připravovaných průvodců jako třeba národní parky USA, Japonsko, Izrael, Botswana a mnoho dalších.

Fripito

Od dubna 2016 mají všichni uživatelé možnost aktivovat si přímo v aplikaci prémiové předplatné, a získat tak zvýhodněný přístup ke všem průvodcům, fotografickým i cestovatelským tipům, exkluzivním fotografiím s GPS i off-line mapám za jednotnou cenu. Vybrat si mohou ze dvou nabízených variant prémiového předplatného, a to měsíční variantu za 9,99 € nebo tříměsíční za 23,99 €. Samozřejmě nadále zůstává i varianta jednorázové platby za konkrétního průvodce.

Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu. Typ „Inspirace“ přináší kromě praktických informací a tipů na zajímavá místa také padesátku fotografií s přesnými technickými informacemi, jak byla fotografie vyfocena a s radami, kdy se na místo vydat, na co nezapomenout nebo čeho se vyvarovat. Typ „Fotoprůvodce“ nabízí kromě toho všeho i přesný denní program celého pobytu. Zdarma si lze stáhnout průvodce typu „Připravujeme“, kde uživatel získá základní popis připravovaného průvodce a deset ukázkových fotografií včetně rad a tipů. Cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 1,99 $ do 8,99 $.

Fripito

Autorem průvodce je fotograf a kameraman Ladislav Hyčka, který se narodil a dodnes žije v Ostrově u Karlových Varů. Spíše než technickou dokonalost snímku oceňuje jeho vyjadřovací hodnotu. Pokud zrovna nemá po ruce fotoaparát, vytáhne telefon, protože na zachycení okamžiku je jen jeden pokus. Po vystudování Střední průmyslové školy v Ostrově si splnil svůj sen a začal studovat kameru na Vyšší odborné škole filmové v Písku, kde se mohl naplno věnovat fotografování a natáčení. V roce 2007 školu úspěšně ukončil a začal pracovat jako kameraman v místní televizi a později přešel k celoplošné TV Prima jako regionalní kameraman v karlovarském kraji, kde dodnes zajišťuje zpravodajství.

Zakladatelem projektu Fripito je Jan Březina, známý český fotograf, cestovatel, videocaster, novinář a certifikovaný lektor Apple a Adobe. Pro aplikaci Fripito připravil průvodce Namibií, Islandem či Azorskými ostrovy.

[appstore id=“838815010″ store=“CZ“ style=“infobox“]

Fripito Corp. je americká společnost založená koncem roku 2013 v Las Vegas v Nevadě. Kompletní vývoj aplikace probíhá v České republice.

Tags from the story
, ,