Stříbrná, gotická a okouzlující – taková je Kutná Hora!

Fripito Kutná Hora


Čerstvým přírůstkem v aplikaci Fripito, která nabízí foto průvodce do mobilů a tabletů, je foto průvodce Kutnou Horou, krásným středočeským městem, které každého návštěvníka okouzlí nejen architekturou vrcholného středověku. Autorem průvodce je kutnohorský rodák a fotograf Petr Civiš. 

Fripito přináší nového českého průvodce, který pomůže nejen fotografům, ale i cestovatelům objevit Kutnou Horu, město, které proslavila těžba stříbra a kde Václav II. nechal razit Pražské groše. Chloubou města je nádherná gotická katedrála sv. Barbory a v klikatých uličkách najdeme mnoho dalších připomínek středověké architektury. V průvodci tak určitě nevynecháme další památky jako Jezuitskou kolej s muzeem moderního umění GASK, Vlašský dvůr, Kamenný dům, Sedlecký klášter, kostnici nebo kapli Božího těla. A pro všechny, kdo si chtějí na vlastní kůži vyzkoušet pocity středověkého horníka, je tu cesta stříbra, která zájemce zavede do středověké štoly.

Autorem více než 70 fotografií je kutnohorský rodák, fotograf Petr Civiš, který se podělí o praktické a užitečné tipy pro fotografy, tak aby měl každý možnost nafotit krásné snímky. V průvodci jsou doplněny také informace o nastavení fotoaparátu, fotografickém vybavení i nejlepším čase, kdy uvedená místa navštívit. Všechny fotografie obsahují GPS polohu a jak veškerý obsah, tak mapy lze stáhnout offline do mobilu nebo tabletu.

Průvodce “Kutná Hora” bude do 4. prosince 2016, v rámci svého uvedení, ke stažení za limitovanou cenu 3,99 USD v AppStore i Google Play. 

Zájemci si mohou v aplikaci zakoupit také další průvodce např. Oklahomu, Rotterdam, St. Louis, Washington D.C., Tokio, Rio de Janeiro, Namíbii, Nový Zéland, italskou Florencii & Cinque Terre, Kyrgyzstán, Kubu, řeckou Meteoru, Island, Pálavu, Moravské Toskánsko, Azory, Prahu, Čínu, Jihoafrickou republiku, České Švýcarsko, Český ráj, Kanárské ostrovy, Paříž, Londýn, New York, Brooklyn, Madeiru, Filipíny, Arizonu, Sicílii, Dubaj nebo Bolívii. Zdarma pak mají možnost nahlédnout do připravovaných průvodců jako třeba národní parky USA apod, Japonsko, Izrael, Botswana a mnoho dalších.

Od dubna 2016 mají všichni uživatelé možnost aktivovat si přímo v aplikaci prémiové předplatné, a získat tak zvýhodněný přístup ke všem průvodcům, fotografickým i cestovatelským tipům, exkluzivním fotografiím s GPS i offline mapám za jednotnou cenu. Vybrat si mohou ze dvou nabízených variant prémiového předplatného, a to měsíční variantu za 9,99 € nebo tříměsíční za 23,99 €. Samozřejmě nadále zůstává i varianta jednorázové platby za konkrétního průvodce.

Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu. Typ “Inspirace” přináší kromě praktických informací a tipů na zajímavá místa také padesátku fotografií s přesnými technickými informacemi, jak byla fotografie vyfocena a s radami, kdy se na místo vydat, na co nezapomenout nebo čeho se vyvarovat. Typ “Fotoprůvodce” nabízí kromě toho všeho i přesný denní program celého pobytu. Zdarma si lze stáhnout průvodce typu “Připravujeme,” kde uživatel získá základní popis připravovaného průvodce a deset ukázkových fotografií včetně rad a tipů. Cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 1,99 $ do 8,99 $.

Petr Civiš se narodil a většinu života strávil v Kutné Hoře. Od mládí se zajímá o hudbu a fotografii. Je fascinován miniaturním světem bezobratlých i drobných obratlovců a jejich studiu věnuje veškerý volný čas. To ho dovedlo až ke studiu ekologie na vysoké škole v Praze, kde v roce 2013 úspěšně dokončil doktorské studium. Při něm si našel zaměstnání u společosti Nikon, pro kterou v mikroskopickém sektoru pracuje dodnes. Od té doby každé volno využívá k cestování a plně propadá podvodní fotografii. Kutná Hora v jeho srdci zabírá velké místo a tak se její krásy rozhoduje zvěčit v tomto fotoprůvodci. Více o autorovi naleznete na jeho osobním webu www.civis.cz nebo sociální síti www.facebook.com/petr.civis.

Zakladatelem projektu Fripito je Jan Březina, známý český fotograf, cestovatel, videocaster, novinář a certifikovaný lektor Apple a Adobe. Pro aplikaci Fripito připravil průvodce Namibií, Islandem či Azorskými ostrovy.

Jan Březina
Od roku 1999 aktivně provádí lektorskou, přednáškovou a osvětovou činnost. Je členem mezinárodních fotografických asociací PMAI a IPC. Je Adobe Certified Expert (ACE), Adobe Community Profesional (ACP), Apple Certified Trainer (ACT) a spoluautorem řady fotografických publikací. Od roku 2006 působí i jako průvodce a organizátor fotografických expedic, s kterými procestoval již šest kontinentů. Patří mezi přední české videocastery (Digit a 4Foto) a je zakladatelem a provozovatelem komunitního serveru Macforum.cz.V profesionální fotografické praxi se věnuje zejména portrétní, glamour a aktové fotografii. Ve volné tvorbě pak zejména krajinářské a cestovatelské fotografii.

Fripito Corp. je americká společnost založená koncem roku 2013 v Las Vegas v Nevadě. Kompletní vývoj aplikace probíhá v České republice.

icon
Fripito (108 ratings) Fripito Corp Photo & Video, Travel Zdarma Stáhnout aplikaci