Přijde vám aplikace Prisma nudná? Vyzkoušejte Philm

ikona

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 240

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 246

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/rating-calculations.php on line 28

Chvalitebné


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/single-rating.php on line 28
nan

Jednoduše řečeno je aplikace Philm Prismou pro video s tím, že přináší pár zajímavých efektů a střižnu videí. Rozhraní je přitom totožné.

Když je něco úspěšného, ostatní se na tom snaží přiživit. Je to i případ Prismy, ze které byl celý instagramový svět patřičně zvášněný. Aplikace Philm má podobné jméno, podobnou ikonu, podobnou funkčnost, ale přihazuje ještě něco víc.

 

Filtry od světových mistrů

Po spuštění aplikace a odsouhlasení přístupů do galerie a k mikrofonu můžete ihned pořizovat záznam. Importovat jdou i videa či prosté fotografie z vaší galerie. Pokud tak učiníte hned, bude bez filtru. Jakmile popojedete dále, už ze svého klipu děláte umělecké dílo. Anebo kýč, záleží, jak se na to díváte a jaké bude mít vaše video použití.

Dotknutím se spouště začnete nahrávat. Čím déle ji držíte, tím delší záznam pořídíte. Jakmile z ní prst zvednete, záznam se ukončí. V rozhraní si můžete zapnout přisvětlující diodu, nebo se přepnout na FaceTime kameru, jiné možnosti nenajdete.

 

Samolepky hýbou aplikacemi

Následující obrazovka vám poskytuje editaci vašeho klipu, kde pod nabídkami můžete skládat jednotlivé klipy. První nabídka je možnost volby filtru – to když jste záznam natočili bez něho a chtěli byste jej dodatečně aplikovat, nebo jste jej nahráli ze své galerie. Najdete zde i zapnutí vinětace a automatické úpravy tváří.

Druhá záložka umožňuje do videa dávat samolepky, které se pohybují s objektem, na který je přilepíte. Najdete zde různé znaky, magické prvky, výkřiky, dialogy, emotikony, všelijaké doplňky, různé šipky a mnoho, vesměs vtipného, dalšího.

Jedná se o povedený titul, který sice není příliš originální, ale je docela zábavný.

V záložce se znakem „T“ můžete přidat do videa vámi napsaný text. I ten lze přišpendlit k objektu, že se s ním posléze pohybuje. Fontů je hodně a vesměs čtou i českou diakritiku. Na závěr můžete vašemu výtvoru přidat i nějakou zvukovou stopu. Použít lze tu dostupnou zdarma přímo v aplikaci, nebo tu z vaší Hudby.

 

Není originální, je ale fajn

Fajfkou už jen potvrdíte, chvíli počkáte, než se váš filmeček zfinalizuje a můžete jej poslat do světa – na Instagram, Facebook, Messengerem, nebo kamkoli chcete a kam vám verze operačního systému iOS dovolí.

recenze aplikace

Je třeba mít na paměti dvě věci. Jedna je, že přes filtr jsou prohnané i všechny samolepky, které do videa dáte, takže někdy ani nepoznáte, co vyjadřují. Druhou zásadní věcí je to, že titul pořádně žere baterku vašeho zařízení. Jinak se jedná o vcelku povedený titul, který sice není příliš originální, ale je docela příjemný.

Díky tomu, že si aplikace bere nápad odjinud, také dostala v hodnocení vzhledu jen známku 5, jinak by byla jistě vyšší, protože prostředí je jednoduché a minimalistické. Chcete-li tedy dát svým videím trochu toho vtipu, nic vám nebrání, protože Philm je kompletně zdarma. Jen vám do videa dá malý vodoznak, který zatím nejde odstranit nějakým In-App nákupem.

[appstore id=“1146696085″ store=“CZ“ style=“infobox“]