RollFilm Times app – návrat ke klasice

Vzpomene si ještě někdo z vás někdy na okamžiky napětí, které před lety pronásledovaly každého, kdo fotografoval na kinofilmy, a na výsledné snímky si musel počkat až po vyvolání ve fotokomoře nebo ve fotolabu ?  A taky jste tehdy netrpělivě odhadovali, v kolika z těch 24 nebo 36 políček filmu se skrývá právě “TEN” pravý a jedinečný záběr ? Pokud dnes nosíte v kapse iPhone a měli byste chuť si tenhle zážitek zopakovat, zkuste si to s novou aplikací RollFilm Times. Ano, možná to vypadá bláhově, ale vývojáři z Hanuman Tech právě takovou fotoaplikaci stvořili. Zkrátka se rozhodli, že jediné, co vám dovolí, je: Vybrat si špulku filmu s 24 nebo 36 záběry a zaplnit ji až do posledního “okna”. Teprve pak máte možnost celou sérii fotek přehrát do galerie iPhonu a podívat se, jestli máte v sobě ještě grif toho “opravdového klasického” fotografa.

RollFilm Times je na ovládání tak jednoduchá, že nic jednoduššího snad už ani nejde vymyslet. Výsledné fotografie mají mírný nádech “lomo” efektu, ale ne nijak přehnaný. Škoda jen, že kamera fotoaparátu nepracuje trochu svižněji (osobně jsem testoval na iPhone 4, takže lze očekávat, že u 4S bude proces zpracování obrázku přeci jenom rychlejší). A pak ještě jedna černá tečka na kráse. Fotky, které se vám po ukončení procesu nahrají do galerie telefonu, mají velikost rozlišení pouhých 640×480.

To sice třeba pro váš blog v pohodě stačí, ovšem tisk na fotopapír vás určitě nepotěší.  Hlavní a v podstatě jedinou funkci, kterou nová app nabízí, je návrat k pocitu: Jaké to vlastně bylo (je), když člověk má pouze 24 (36) záběrů ? Ke všemu bez šance vidět  jediný obrázek do doby, než se zaplní celá špulka. Někomu to přijde asi málo. Nelze ale vyloučit, že tvůrci budou na aplikaci v budoucnu ještě pracovat. Přeci jen, minimálně plné rozlišení fotek by spoustu iPhone fotografů určitě potěšilo. Navíc v okamžiku, kdy o přízeň uživatelů soupeří další podobně koncipované aplikace. Ostatně, jednou z prvních byl “bratříček” slavného Hipstamaticu s názvem Hipstamatic “D”. Ten dokonce nabízí mnohem více verzí a variant použití filmů a kamer. S rozlišením na tom ale také není nijak dobře. Pokud vás nová app RollFilm Times zaujala, ke stažení je ZDARMA. Viz. Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/rollfilmtimes/id498956201?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]