iPhone 8 Plus není nejlepší fotomobil. Vyrovnal se mu Galaxy Note 8, oba ale předběhl Google Pixel 2

iPhone X

Ihned po testu nových modelů telefonu iPhone, se ty vyšvihly na přední příčky testu DxO Mark. iPhone 8 Plus obsadil první a iPhone 8 druhé místo. Nyní už je ale vše jinak.

Příliš dlouho se iPhone 8 Plus na výsluní neohřál. Po začátku prodeje sice získal do té doby nejvyšší skóre, to ale prakticky ihned dorovnal Samsung se svým Galaxy Notem 8 a po premiéře Pixelu 2 od Googlu, která proběhla ve středu 4. října, oba tyto rivaly předběhl právě tento model. Dostal totiž úžasných 98 bodů.

Google Pixel 2

Google Pixel nabízí 12megapixelový snímač se světelností f/1.8. Poskytuje duální automatické ostření, optickou stabilizaci obrazu, technologii HDR+ a zvládá i portrétové bokeh fotografie, i když disponuje jen jedním fotoaparátem. (Podrobný test si můžete přečíst zde.)

iPhone 8

iPhone 8 Plus disponuje 12megapixelovým rozlišením obou fotoaparátů. Širokoúhlý má světelnost f/1.7, teleobjektiv pak f/2.8, což jsou hodnoty, které nabízí i starší iPhone 7 Plus. Přítomna je ale optická stabilizace pro oba řečené objektivy. iPhone 7 Plus stabilizoval jen ten širokoúhlý. (Podrobný test si můžete přečíst zde.)

Samsung Galaxy Note 8 poskytuje dva 12megapixelové snímače. Širokoúhlý má světelnost f/1.7, teleobjektiv pak f/2.4. Druhý jmenovaný vám umožní 2x optické přiblížení a až 8x přiblížení digitální. Optická stabilizace obrazu je samozřejmostí, stejně jako duální LED blesk a PDAF autofokus. (Podrobný test si můžete přečíst zde.)

Google Pixel 2

 

Nejlepší nemusí být nejoblíbenější

Výsledná známka testu je vypočítána ze známek hodnotících jak fotografické, tak kvality zachycení videozáznamu. Google Pixel 2 získal známky 99/96, Apple iPhone 8 Plus 96/89 a Samsung Galaxy Note 8 100/84. Co se čistě fotografií týče, je tedy Note 8 na absolutním vrcholu.

Mnohým ale nemusí vyhovovat jeho velikost, protože se jedná o tzv. Phablet, čili přerostlý telefon, nebo zmenšený tablet. Masivnímu rozšíření Google Pixelu 2 zas nehraje do karet to, že má omezenou distribuci a stěží se do České republiky podívá jinak než s šedým dovozem. Apple s jeho iPhonem 8 Plus tak sice nejlepší není, pravděpodobně ale bude i nadále kralovat statistice Flickru v tom, které fotografické zařízení na celém širém světě je vlastně to nejoblíbenější.

Zdroj: DxO Mark