Game your video app – kouzelná videa

Tak tohle tu ještě nebylo! Rádi natáčíte videa svým iPhonem, ale už vás zas až tolik nebaví je posléze editovat, upravovat, zkrátka je proměnit v ucelený krátký filmový příběh se vším všudy? Aplikace Game Your Video, která se právě objevila v App Store, vám s tím nejen pomůže, ale dokonce se dá s trochou nadsázky napsat, že to udělá za vás !

Game Your Video foto 1

Čím jednodušší cesta k vytvoření video story, tím větší zábava. Tak se dají jednou větou charakterizovat funkce, které Game Your Video nabízí. Velmi rychle, v podstatě jen zmáčknutím jediného tlačítka, dokážete úplná kouzla. Například zkreslit hlas konkrétní osoby ve vašem filmu a nechat ji promlouvat jako dítě, veverku z pohádky nebo dokonce tajemného démona. Jen si představte, jak zvěčníte svého šéfa v kanclu, jak řve na vašeho kolegu, načež jedním, dvěma dotyky v aplikaci proměníte jejich rozhovor na dialog mezi lesním zvířátkem a příšernou hororovou nestvůrou:-) A nebo natočíte svou přítelkyni, jak tančí na ulici. A jako překvapení tuhle videosekvenci za několik vteřin upravíte a necháte svou dívku rozvlnit se ještě více, než to normálně dokáže:-) Jistě, možná vás napadne, že je to ptákovina. Jenže to je jen minimum z toho, co nová app pro úpravu videí dokáže. A není toho málo !

Podstatou všech editací je co nejrychlejší postup. Jinými slovy, pro každou úpravu vám stačí vždy stisknout konkrétní funkci ve vybraném menu.

Velmi povedené jsou “pohybové” efekty, tedy zrychlování, zpomalování, ale i třeba roztřesení nebo otáčení filmových záběrů. Stejně tak není problém vrátit se do časů grotesek s Chaplinem nebo proměnit váš “obyčejný” film v hororový příběh. Chybět nemůže ani série filtrů, kterými se dá film zkreslit, respektive proměnit třeba ve styl filmu ze staré školy. Vizuálních i zvukových efektů je vážně celkem dost a nelze vyloučit, že do budoucna jich autoři ještě pár přidají.

Co mě osobně velmi překvapilo, je rychlá odezva a funkčnost celé aplikace. Vše se daří editovat nečekaně hbitě. Jakmile si vyberete konkrétní sekvenci videa ze své galerie, další editační kroky trvají vážně jen několik vteřin. U některých aplikací pro úpravy videa tomu tak zpravidla není.

Ostatně, to, že aplikace Game Your Video se povedla, svědčí i to, že před několika dny obdržela prestižní ocenění “Macworld Best of Show 2012”. A to stojí rozhodně za pozornost. Kromě toho si ji začali všímat a pozitivně hodnotit i slavné blogy a magazíny jako Gizmodo, TechCrunch nebo AppAdvice a MacLife. Pokud vás zajímá více podrobností o aplikaci pro editaci videí, můžete se podívat na stránku vývojářů ZDE. Novinka se dá nyní získat ZDARMA.Viz odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/game-your-video/id496232649?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]