Pinstagram (Pictacular) app – jako Pinterest

Máte účet na sociální síti Instagram a zároveň slabost pro design “padajících” obrázků, který používá konkurenční Pinterest ? Potom vyzkoušejte novou webovou službu a aplikaci PINSTAGRAM (později přejmenovaná na PICTACULAR). Ale bacha! Konkrétně app funguje zatím jen ve verzi pro iPad !!! Takže pokud vlastníte jablečný tablet, je tahle zpráva právě pro vás. Zatímco Pinterest se na domácí scéně prozatím příliš neuchytil, Instagramu se daří stále více. Může za to nejen mediální promo, které si tahle app dokázala během svého dvouletého působení na trhu vybudovat, ale také masivní komunita, která se kolem ní utvořila. A zároveň nedávné uvolnění verze téhle aplikace pro konkurenční operační systém Android i prodej celého projektu mamutímu Facebooku. Ale zpátky k Pinstagramu. Bylo jen otázkou času, kdy někdo přijde s nápadem vymyslet webový, případně tabletový vzhled pro Instagram v kabátu Pinterestu.

Lidem se model Pinterestu zamlouvá, ale zároveň často postrádají původní, originální styl designu Instagramu pro web, případně tablet. Tohle dilema za nás vyřešili pánové Pek Pongpaet a Brandon Leonardo. Právě oni přišli s nápadem propojit fotky z Instagramu se vzhledem a uspořádáním Pinterestu. A vznikl Pinstagram:-) Jak v případě verze pro web, tak tablet iPad, se dočkáte velmi pěkného uspořádání a snadného ovládání všech prvků a funkcí, které potřebujete pro komentování, hledání a sledování svého profilu, případně profilů svých známých nebo všech ostatních uživatelů Instagramu.

Design, jak už jsem napsal, připomíná z 99 procent Pineterst, což je fajn, protože ten se podle mého názoru povedl. Nerad bych se mýlil, ale myslím, že pokud se autorům povede svůj projekt dobře propagovat, získají spoustu příznivců. Ano, jsou tu sice mnozí další: Webstagram, Statigram, Gramfeed, Instamem, Instagrid, dokonce i Pingram…. Žádný z nich se ale nepřiblížil natolik, jako práve Pinstagram. A co vlastně k získání vzhledu potřebujete? Jak na webu Pinstagramu, tak v iPad aplikaci, jedno jediné: Přihlásit se pod svým Instagram účtem a chvilku si počkat, až systém vše ověří a “naleje” vaše fotografie na plochu obrazovky nebo tabletu:-) Tečka, hotovo. App pro iPad je DOČASNĚ ZDARMA, takže doporučuji stáhnout si ji co nejdříve. Viz. Odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/pinstagram-best-way-to-view/id532798488?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]