Google Photos a sdílení alb

Poslední aktualizace mobilní aplikace Google Photos, přišla s novou funkcí – sdílení alb. Ne že by to Google neumožňoval již dříve, ale nově je to možné právě v mobilních aplikacích pro iOS i na zařízeních s konkurenčním Androidem.

Nově vytvořená sdílená alba umožňují ostatním členům přidávat nové fotografie. Členové, kteří se připojí do sdíleného alba budou následně dostávat informace o změnách a na nově nahrané fotografie. Můžete však vytvořit i soukromé album, které budete sdílet jen sami se sebou, nebo například ostatním uživatelům zakázat přidávání nových fotografií. Vše lze nastavit v nastavení sdílení.

 

Jak vytvořit nové sdílené album

Jednoduše, vyberte fotografie, které chcete sdílet a následně klikněte na znak +, zobrazí se vám další nabídka, kde zvolíte Sdílené album. Na následující stránce, pojmenujte sdílené album a je hotovo.

IMG_1595

 

Vlastnosti sdílení můžete následně upravovat, stačí kliknout na symbol třech teček vpravo nahoře v samotném albu a z nabídky, která se zobrazí, vyberte Možnosti sdílení dle obrázku níže.

 

IMG_1589

Přidávání nových fotografií do již existujícího alba je rovněž jednoduché. Stačí opět stejným způsobem vybrat fotografie a kliknutím na znak + vyberete z nabídky pod sekcí Přidat do alba Sdílená alba, kde se zobrazí již vytvořená sdílená alba. Klikněte na název alba, kam chcete fotky přidat a je hotovo.

 

IMG_1594

Jak celá aplikace funguje se můžete podívat na videu níže:

https://youtu.be/taxad270uvQ

Sdílená alba jsou k dispozici v rámci celého systému iOS, Androidu a webu photos.google.com. V systému iOS je vyžadována poslední verze aplikace Google Photos 1.6.

[appstore id=“962194608″]

 

Zdroj: Google