GoPano Micro – “roura” na panorama

Pamatuji si, jak jsem před rokem nad tím projektem nevěřícně kroutil hlavou. Týpek se mě ve videu snažil  přesvědčit, že jestli něco nutně potřebuji pro svůj iPhone, potom je to nástavec ve tvaru “roury”, kterým si budu točit videa pod úhlem 360 stupňů. Zcela bez mučení – moc jsem tomu startupu s názvem GoPano Micro nevěřil. A skoro bych se tehdy vsadil, že upadne v zapomnění. Jenže, rok se sešel s rokem a hle ? Funguje to! Vlastně už zanedlouho poté, co tvůrci představili tenhle “komický” držák pro iPhone na slavném startup webu KICKSTARTER se dalo tušit, že o tenhle doplněk je a bude zájem. Jinak by totiž jeho příznivci neposlali na rozvoj nápadu neuvěřitelnou částku téměř 170 tisíc !!! dolarů.

GoPano Micro vzniklo původně jako startup na slavném webu Kickstarter.

Netuším, nakolik je nyní příslušenství pro pořizování netradičních videí komerčně úspěšné. Jisté je jedno. Miluje ho a používá spousta uživatelů iPhone po celém světě. Ostatně, podívejte se na WEB, kde sdílejí svá videa, točená pomocí mikro objektivu a držáku GoPano. Skoro by mě zajímalo srovnání počtu uživatelů tohoto doplňku s konkurenčním příslušenstvím s názvem KOGETO, o kterém jsem psal na iPhonefoto.cz nedávno. Funguje na podobném principu a dají se s ním rovněž pořizovat videa v úhlu 360 stupňů.

Při konstrukci GoPano zařízení pro iPhone tvůrci vycházeli z letitých zkušeností při práci na profesionálních videích právě s efektem panorama. Ostatně, vedle minimalistické verze GoPano Micro pro iPhone, vyvinuli a nabízejí také vyšší variantu pro celou řadu fotoaparátů. U tohoto doplňku je kvalita záznamu pochopitelně lepší, ovšem také za téměř desetinásobně vyšší cenu. Zatímco za doplněk pro iPhone zaplatíte  79,- dolarů (bez poštovného), za ten pro zrcadlovky sáhnete do kapsy pro částku 699,- dolarů. V případě té menší verze dostane v balení také speciální pouzdro pro iPhone, jehož konstrukce umožňuje snadné nastavení a uchycení mikro objektivu k “rouře”:-) No a co by to bylo za příslušenství pro iPhone s možností natáčet videozáznam, kdyby k němu neexistovala originální  aplikace. Najdete ji pod názvem GoPano.  Jen podotýkám, že existuje i ve verzi pro iPad. Viz. Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/gopano/id459463884?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]

P.S. Pokud vás velmi netradiční příslušenství pro tvorbu videí s názvem GoPano Micro zaujalo a máte chuť do něj investovat, pak odkaz na eshop najdete TADY.

Verzi GoPano PLUS (pro práci s digitálními fotoaparáty), ale i další doplňky a příslušenství, si můžete objednat TADY.