Graffiti Me! app – Postříkej svou zeď

Přestože tahle app není a nikdy nebude klasickou fotoaplikací, byl by hřích o ní nenapsat:-) Jistě, Graffiti Me ! je už zcela za hranicí oblasti fotografie, aplikace pro zpracování fotografií v App Store ale nejsou zdaleka jen a pouze o rámečcích, filtrech a “lomo” efektech. Je třeba si čím dál více zvykat i na artovější typy úprav – kreslení, malbu a pochopitelně i “sprejování”. Ostatně, není to tak dávno, co jsem na iPhonefoto.cz psal o aplikaci Fotoffiti, která byla navržena podle krále street artu, slavného Banksyho.

Graffiti Me! je Fotoffiti trochu podobná, ale přeci jen jiná. Pokud se rozhodnete s ní pracovat, i jako úplný začátečník během několika pokusů vytvoříte přijatelný návrh svého autorského graffiti na zeď:-) Umím si představit, jak strašně mě teď asi proklínají skuteční mistři graffiti v ulicích:-) Berte mě, prosím, trochu s nadsázkou. Je to jen aplikace a vašim často fantastickým dílům v ulicích nemůže nikdy konkurovat. Pobaví ale každého, kdo si chce vytvořit z fotky návrh na zeď pomocí přednastavených algoritmů. Vaše sprejování může být černobílé, ale i pestrobarevné. Kombinacím se meze nekladou.

Nezapomeňte ale na základní pravidlo pro tento typ úprav – čím kontrastnější je základní fotografie, kterou pro podklad použijete, tím lepších výsledků docílíte ! Snímek můžete pořídit fotoaparátem přímo v aplikaci nebo ho nahrát z galerie Camera Roll v iPhone. Pak stačí jen dotyk a fotka se automaticky převede na sprejovaný motiv a “nalepí” na zeď. Je na vás, zda provedete  zoomem pomocí dvou prstů výřez z původního obrázku nebo nikoliv.  Ikonou vlevo dole volíte intenzitu efektu, kterých je k dispozici 6 základních. Ikonou uprostřed potom vybíráte barvu a velikost “štětce”, kterým budete v další fázi nanášet barvu na konkrétní místa v obraze. Ač se to nezdá, kombinací se dá vytvořit vskutku hodně. Příjemnou tečkou pro váš iPhone graffiti styl je možnost na kterékoliv místo ve vašem návrhu dostat písmo, respektive nápis v graffiti písmu (opět v 6-ti různých barvách). A to je vše. Záleží jen na nápaditosti, cviku, trochu šikovnosti a originální motiv třeba na web, na triko nebo na samolepku je na světě. Graffiti Me! je nyní ke stažení za cenu 0,89,- eur. Viz odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/graffiti-me!/id537205429?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]