Pudding Camera – korejská odpověď

Vývojáři z korejského KTH týmu provedli update jedné z nejpopulárnějších a velmi dobře hodnocených fotoaplikací pro iPhone v kategorii FREE (ke stažení zdarma) s kuriozním názvem Pudding Camera. Verze 2.0 přináší několik novinek, které příjemně překvapily. Musím se přiznat předem. Když jsem někdy v září loňského roku na tuhle app narazil, přišla mi zábavná a originální svým designem a uspořádáním. Slabší už to bylo ale s rozlišením fotek a hlavně-byla celá pouze a jenom v korejštině. A to na mě bylo přeci jen moc. Vyznat se v menu a nastavení v tomto jazyce není zrovna mojí doménou. Takže jsem Pudding nebral moc vážně a po čase odsunul do archivu. Teď právě ale nastal čas si ho zase všímat.  Konečně je totiž  i komplet v angličtině:-)

Pudding Camera je spíše zábavná app pro hračičky. Nečekejte o ní žádné špičkové, ale ani  špatné, obrazové výsledky – rozlišení fotografie lze nastavit maximálně na 1280×1280. Nicméně fotografovat se s ní dá svižně a v nastavení se vyznáte během několika vteřin. Ve srovnání s předchozí verzí vývojáři přidali nový fotoaparát s názvem Triplex, který je jakousi kombinací trojexpozice (tří snímků do jednoho obrazu) a efektu Fish Eye (rybí oko). Příjemná, a u tohoto typu aplikace nečekaná, je funkce nastavení přeexpozice nebo podexpozice o 2 stupně v obou směrech, která se ovládá pochopitelně dotykem přes kolečko vlevo na displeji. Takovou “vychytávku” bych očekával automaticky spíše u placených “profi”  app.

K dispozici máte celkem 9 různých kamer a 8 typů “filmových špulek”.  Nechybí nastavení pro přímé sdílení fotografií na Twitter, Facebook, případně blogovací síť Tumblr. Stejně tak je tu možnost se registrovat do příbuzné aplikace s názvem Pudding.to, což je vlastně taková obdoba sítě pro sdílení obrázků, jakou je třeba slavný Instagram. Ta mimochodem disponuje i sérii velmi povedených filtrů (efektů). Zdá se, že korejští vývojáři to myslí s konkurenceschopností proti některým jiným fotoaplikacím skutečně vážně. Od chvíle, kdy jsem Pudding app poprvé spatřil, urazili velký kus cesty. Navíc je mi sympatické, že i přesto, že je tahle app bezplatná, nenajdete v ní jedinou reklamu, což se u mnoha nekomerčních aplikací stává. Trochu mě mrzí, že nelze pořizovat fotografie v maximálním možném rozlišení. Na druhou stranu, nikdo nemůže vyloučit, že autoři časem připraví další update a dovedou tuhle app k ještě větší popularitě. Nebo také ke zpoplatnění. Pokud se chcete pozvědět více o celém puddingářském projektu, podívejte se na odkaz ZDE. Drobná poznámka na závěr. Pudding funguje na iOS pouze od verze 4.2 a vyšší, ale to už má asi každý vášnivý iPhone fotograf:-) Pudding Camera ke stažení zdarma stojí rozhodně za vyzkoušení. Viz odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/puddingcamera/id379411152?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]