Handy Photo app – zabiják Snapseed?

Sérii promo videí k nově chystané fotoaplikaci Handy Photo uvolnila vývojářský společnost ADVA Soft, o níž jsem se v předchozím článku zmiňoval v souvislosti s jejich starší fotoaplikací pro retušování fotografií – TouchRetouch. Žhavá novinka Handy Photo, která by se v nejbližších dnech měla objevit v App Store, má podle dostupných informací atakovat nejvyšší metu progresivních a pokročilých nástrojů pro editaci a rozsáhlé úpravy fotografií. Měla by se objevit jak ve verzi pro iPhone a iPod Touch, tak také pro tablet iPad.

Z instruktážních záběrů je patrné, že tvůrci aplikace míří hodně vysoko. Podle některých náhledů si Handy Photo bez problémů poradí s velmi náročnými postupy a přitom bude využívat přehledné, intuitivní ovládání, které se v některých procesech blíží třeba populárnímu nástroji SnapSeed. Ostatně, mezi některými tvůrci už se rozpoutala šeptanda, jestli se Handy Photo nestane právě tím konkurentem, který by mohl Snapseed odstavit na vedlejší kolej.

No, jsem sám hodně zvedavý, co se nakonec povedlo drážďanským vývojářům pod křídla téhle novinky vpasovat. Prozatím se podívejte alespoň na dvě z řady prvních ukázek, jak by měla app fungovat a co nabídne.