Hueless app – černobílá a lákavá

Zapomeňte na barvu, vymažte si z hlavy stovky kreativních litrů a vraťte se na okamžik ke kráse černobílé fotografie s novinkou mezi fotoaplikacemi jménem Hueless !!! Nejprve mi tahle app přišla trochu zbytečná, ale neodolal jsem a po bližším prozkoumání musím přiznat, že můj první dojem byl naprostý OMYL !!! Už před časem jsem tady popisoval velmi podařenou aplikaci pro černobílou fotografii Streetmate. I přes chyby, které tahle app na začátku vykazovala, se zanedlouho úspěšně zařadila mezi moje nejoblíbenější a dodnes ji považuji za jednu z nejpovedenějších ! Hueless jí ale pěkně šlape na paty! Vývojáři při tvorbě vsadili na co nejjednodušší menu a zaměřili se na dvě podstatné funkce: Rychlost ostření a nastavení expozice obrazu v živém náhledu a hbité zpracování zaznamenaných dat v maximálním možném rozlišení.

Někomu se to může zdát málo, ale například pro “střílení” na ulici je takové nastavení velkou výhodou. Pokud mě něco v poslední době mezi aplikace překvapilo, potom je to reakce (ostření, expozice) fotoaparátu právě při použití Hueless. Na displeji najdete kromě ikony fotoaparátu i proužek s fotogalerií, kde se vám zobrazují poslední zaznamenané snímky. V dalším, skrytém menu je pak k dispozici nabídka čtyř základních a opravdu jediných filtrů.

Nejde však o tradiční efekty pro zkreslování obrazu, ale pouhé odladění intenzity černobílého záznamu obrazu podle základních barev červená, zelená, modrá a žlutá. Každá z nich se hodí pro jiný typ obrazu a světla. Ostatně, zjistíte to snadno a rychle při prvních pokusech. Třeba volbou červené docílíte velmi dramatické oblohy, ztmavení zeleně a celkového “napětí” scény. Modrá zase dodá obrázku při záznamu za snížených světelných podmínek výrazně vyšší šum. No a to je z nabídky funkcí skoro vše. Pak už tu máme jenom výběr mezi zapnutým/vypnutým bleskem, volbu jedné ze tří mřížek pro lepší komponování záběru, a možnost vybrat přední fotoaparát pro pořízení autoportrétu. Fotografie, které aktuálně nasmímáte, se automaticky ukládají v galerii iPhonu Camera Roll. Prohlížet si je můžete obratem i  na “fotostěně” přímo v aplikaci Hueless. Pokud nefandíte černobílé, pak na tuhle app zapomeňte ! Pokud ano, nemůžu si pomoci, ale u mě získává vysoké hodnocení:-)

Novinka Huless se prodává za základní cenu 0,79,- eur. Viz. Odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/hueless/id507463048?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]