Eighteen app – bezplatná a k použití

Eighteen je novinka, která uživatelsky a svým rozhraním téměř na chlup kopíruje aplikaci Ultimate Photo Editor, o níž jsem psal před několika dny.  Pochází od stejných tvůrců, kteří se i v tomto případě rozhodli nabídnout svou práci ZDARMA. Stažením tak můžete získat celkem povedený fotoaparát se základní nabídkou editace. K dispozici je tradičně volba ořezu obrazu do několika formátů, dále funkce Auto, Night, Backlit a Balance pro rychlou změnu tónů a “vyladění” barev a expozice, deset přednastavených efektů (jsou stejné, jako v již zmiňované sesterské app Ultimate Photo Editor), dále rotaci snímku a případně výběr ze Stickers ikon, které si můžete stáhnout a používat pro vkládání do obrázků. Nechybí tu ani kontrast, saturace, doostření, zesvětlení i ztmavení, a neposlední řadě i volba psaní (malování) do snímku.

Od Eighteen nečekejte pokročilé a náročné nástroje. Spíše ji berte jako takovou “ochutnávku” a seznámení s prostředím podobně koncipovaných fotoaplikací. Jinými slovy, ideální pro začátečníky, kteří ji vyzkouší, ale vzápětí se začnou poohlížet po těch “vymakanějších” app.

Pokud máte chuť si novinku Eighteen alespoň vyzkoušet, stačí si ji stáhnout. Nestojí to ani cent. Viz. Odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/eighteen/id526641416?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]