iColorama app – kolotoč barev

Především editovaní barev, ale i pěknou sérii filtrů a efektů. Zhruba tak by se dala ve zkratce popsat nabídka, kterou můžete očekávat v nové app s názvem iColorama. Nejprve její tvůrce vypustil do App Store verzi pro iPad, nyní je ke stažení také pro iPhone. Tady je proto na místě upozornit, že se nejedná o univerzální app, kterou jedním nákupem a stažením získáte pro obě zařízení současně. Ale proč ne, každá z variant je trochu odlišná a funguje po svém. A hlavně přehledně, jednoduše a dobře.

Už z názvu jasně rozpoznáte, že doménou app iColorama  je možnost změnit barevnost svých snímků. Slouží k tomu opravdu pestrá škála jasně předdefinovaných záložek a stylů. A také posuvní “jezdci” pro zvýšení či snížení intenzity barevnosti. Používat se dá i “maskování”, díky kterému můžete “ladit” barevnost nebo efekt v konkrétní části nebo úseku fotografie, kterou právě upravujete.

V menu jsem se při prvním testování na iPadu zorientoval velice rychle a vše nasvědčuje tomu, že podobně tomu tak bude i při práci na iPhonu. Kromě asi 100 přednastavených kombinací najdete například i filtry pro proměnu fotografie na kresbu nebo umělecky laděný obraz.

Zásadní pro tento typ úprav je cvik a opakování pokusů, protože napoprvé nemusíte být s výsledkem hned stoprocentně spokojeni. Ale to není nic nečekaného.  Výsledek své práce lze uložit do galerie nebo přímo sdílet na tradiční sítě Facebook, Twitter, případně blogovací Tumblr. Pokud si na první signální nejste jisti, že zrovna tahle app by vám mohla vyhovovat, doporučuji vyzkoušet nejprve LITE verzi pro iPad, která je ke stažení tradičně ZDARMA přímo ZDE.

V případě, že by vás iColorama zaujala, plnohodnotná varianta pro tablet je nyní ke stažení za zvýhodněnou cenu 0,79,- eur. Cena je dočasně snížena kvůli startu sesterské app pro iPhone, která se jmenuje přesně iColorama S a prodává se aktuálně také za 0,79,- eur. Odkaz na ni najdete TADY. Pro placenou verzi na iPad doporučuji kliknout přímo na následující ikonu App Store pod článkem. [app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/icolorama/id490528854?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]