Článek č. 200 a Rollage app přichází

Už je to tak !!! Článek, který právě čtete na blogu iPhonefoto.cz má kulaté číslo 200 a ačkoliv jsem to vůbec neplánoval, oslavíme ho aktualitou, na kterou někteří z vás jistě netrpělivě čekáte:-) Ano, je to potvrzená informace o startu české fotoaplikace s názvem Rollage. Pravidelní čtenáři vědí, že jsem o téhle chystané app z dílny vývojářů Woo&Doo psal v uplynulých dnech už dvakrát a slíbil, že jakmile se přiblíží její  uvedení do App Store, ihned to vykřičím do světa:-) Takže: Tramtadadaáááááá…. Křičím a píšu, Rollage je skoro tu !!! Ano, přesně v pátek 20. dubna amerického času se objeví ke stažení. A protože jsem měl dneska možnost si ji vyzkoušet v akci, už nyní vám můžu slíbit (a doufám, že objektivně), že se máte na co těšit !!! Rollage je jednoduchá, přehledná a vychází z menu aplikace Tripty, kterou Woo&Doo vypustilo do světa už dříve.

Novinka Rollage se měla objevit na trhu už začátkem měsíce, ale podle slov Davida Hanouska se tvůrci z Woo&Doo rozhodli v poslední fázi doplnit do app ještě jednu funkcionalitu, která umožní uživatelům lépe komponovat pomocí dotykového ovládání obrázky č.1. a 2. přes sebe. Podle mě se menší zdržení rozhodně vyplatilo. Jak už jsem dříve zmiňoval, app Rollage je poctou básníkovi a vývarníkovi Jiřímu Kolářovi. Více se o něm dočtete v PRVNÍM a DRUHÉM článku, které jsem publikoval.

„Inspirací nám bylo dílo spíše v zahraničí proslaveného umělce, básníka a výtvarníka Jiřího Koláře. Zabýval se především kolážemi a sám vytvořil nové varianty jako muchláž, proláž a roláž. S touto technikou posléze pracovalo několik dalších výtvarníků, ale hlavně fotografů,“  říká o novince kreativní ředitel Woo & Doo David Hanousek.

Nezbývá, než popřát app Rollage co nejvíce stažení a hlavně spoustu příznivců. Mimochodem, co takhle si během zítřka dát takovou malou soutěž ? Schválně, kdo z vás mi pošle během dne jako první jednu či více vašich koláží (roláží) vytvořených právě Rollage app ? Zkuste to !!! Email: blog@iphonefoto.cz…. Nejzajímavější snímky zveřejním:-) Pokud vás app Rollage zaujala, můžete si ji ihned  ZDARMA stáhnout. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/rollage/id507873565?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]

P.S. Jste čeští vývojáři, kteří tvoří nebo už mají na svém kontě jakoukoliv fotoaplikaci, která by stála za prezentaci. Napište, rád ji prozkoumám detailně:-) Více českých fotoapp !!! 🙂