Impression app – vodoznak na fotky

Aplikace Impression slouží k rychlé tvorbě vodoznaku (označení, vložení textu či copyrightu) do vašich fotografií pro web nebo blog. Jistě, jsou fotky, na kterých nám tak moc nezáleží a není důvod je nedat volně k dispozici do bezbřehé sítě internetu. Potom jsou ale takové, které zkrátka chcete ukázat, ale aby si je někdo jen tak stahoval, se vám až tak moc nezamlouvá. Postupů, jak elektronicky chránit své snímky je spousta. Vodoznak patří k nejčastěji používaným a nástroje na tuto úpravu jsou stále žádanější. Impression app není zcela určitě pokročilým nástrojem. Pro rychlé označení fotografií nápisem (například názvem vaší domény), ale postačí. Pracuje se s ním snadno, rychle, a protože se jedná o univerzální aplikaci, lze ji používat souběžně jak pro iPhone, tak tablet iPad.

Označení dostanete do fotografie v několika krocích. Z galerie Camera Roll nebo fotostream nahrajete snímek. Potom už jen stačí dalším kliknutím “vyzvednout” klávesnici a vepsat nápis, který chcete. Hotovo, tečka. Váš popis se zobrazí na fotografii. Dotykem jednoho prstu s ním můžete libovolně “cestovat” po celé ploše snímku a najít ideální místo. Pohybem a tažením dvěma prsty od sebe nebo k sobě potom lze editovat velikost daného nápisu. Abych nezapomněl, zvolit si můžete k nápisu i symbol COPYRIGHT. No a jsme téměř u konce. Zbývá už jen vybrat si typ mísma (pozor, tady potěší jistě fakt, že k dispozici máte na 70 druhů, z nich některé  jsou dokonce v několika verzích !!!). A posledním krokem  je vybrat si a doladit barvu nápisu, dále “viditelnost” , respektive splynutí nápisu se snímkem, a nakonec kliknutím uložit upravený obrázek zpět do galerie telefonu nebo tabletu.

Úprava barvy a splynutí nápisu vodoznaku do fotografie.

Výběr typu písma, kterých je k dispozici asi 70, některé v několika verzích.

Jak jednotlivé kroky vypadají si můžete prohlédnout na několika přiložených screenshotech. Úpravy jsem provedl asi za tři minuty na iPadu a jen si dovolím upozornit, že velikosti, umístění nebo barevnost jsem až tak moc neřešil….Šlo přeci jen o rychlou ukázku:-)

V případě nákupu počítejte s útratou 1,79,- eur. Občas se  tahle app pro iPhone i iPad objeví v App Store dočasně ZDARMA.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/impression/id364597384?mt=8″]