Instacube – fotorámeček+Instagram

Propadli jste populárnímu Instagramu natolik, že by jste chtěli mít své fotky “na očích” neustále, třeba i v kanceláři nebo doma v ložnici? 🙂 Potom by se vám mohl zalíbit projekt Instacube, se kterým se chystají vstoupit na trh vývojáři z kalifornského studia D2M. Rozhodli se totiž navrhnout, zkonstruovat, a ve stylu Instagramu nadesignovat moderní digitální fotorámeček. A zdá se, že se trefili do vkusu uživatelů oblíbené sítě pro sdílení fotografií. Na webu startupů Kickstarter, kam občas zaskočím pro novinky o příslušenství na iPhone, se totiž tvůrcům z D2M za poměrně krátkou dobu povedlo získat přízeň téměř dvou tisíc zájemců a sponzorů.Ala hlavně – dostat od nich z naplánované částky pro realizaci projektu ve výši 250 tisíc dolarů !!! už téměř celou sumu.
A to mají ještě 27 dnů k dobru, než bude jejich žádost o finanční podporu budoucích majitelů Instacube uzavřena. No, skoro bych řekl, že to mají v kapse.


A co vlastně Instacube představuje? Jak už jsem zmínil, jedná se o designově povedený, přenosný fotorámeček s baterií a připojením k wifi. Tahle kostka vám dovolí nejen sledovat vaše Instagram fotky, ale také je hodnotit. Vlastně se v mírně omezené verzi dočkáte téhož, co můžete provádět v telefonu. InstaCube má dotykový displej pro ovládání a nastavení potřebných parametrů. Prostřednictvím kostky a klávesnice v ní se pochopitelně přihlásíte i k požadovanému účtu na Instagramu. Softwarově se autoři rozhodli vsadit na otevřený systém Android. Na jakou částku tahle kuriózní pomůcka nakonec vyjde v maloobchodním prodeji se dá jen odhadovat. První tisícovce podporovatelů nicméne D2M nabídlo zamluvit si kostku za přijatelných 99,- dolarů. Další z donátorů mají šanci přispívat sumou o 50 dolarů vyšší.

Mimochodem, parta z D2M stojí mimo jiné i za hodně sledovaným projektem digitálních fotobrýlí v módním stylu slavné Lady Gaga. Koncept a posléze prototyp vznikl ve spolupráci a na žádost Polaroidu. Jak nakonec brýle s implementovaným fotoaparátem uspějí, ukáže čas. Odvaha návrhářům ale rozhodně neschází:-) O projektu Instacube se můžete dočíst více přímo na profilu Kickstarter.