Instagram bez čtverce? – Aktualizace zásadních fotoaplikací (35. a 36. týden 2015)

Vývojáři mobilních aplikací se stále snaží vylepšovat stávající tituly novými funkcemi, schopnostmi, možnostmi a vymoženostmi. Co za aktualizace tedy nabídl jablečný obchod App Store v 35. a 36. týdnu roku 2015?

 

Instagram

Tato obrázková sociální síť budovala zpočátku své existence úspěch hlavně na množství mnohdy kýčovitých úprav a na čtvercovém formátu fotografie, které tím zažilo znovuzrození. Kýčovitá úprava už je ta tam a nikomu se nelíbí. Nyní se asi přestal líbit i čtvercový formát. S nejnovější aktualizací totiž můžete na Instagram nahrávat fotografie v libovolném formátu – na šířku i na výšku.

Instagram

 

Nově se vám při výběru fotografie v jejím levém dolním rohu ukáže ikona dvou šipek, kterou vrátíte snímek do původního poměru stran, v jakém jej máte uložen ve své galerii. Osobně si myslím, že to velký vliv na galerie jednotlivých uživatelů, ani na vzhled Timeline, mít nebude a mnozí rozhodně budou kvitovat to, že jim vývojáři této sociální sítě konečně vyhověli.

Konkurenční sociální síť EyeEm nemá už od jejího počátku poměr stran u vkládaných fotografií striktně daný, čímž si právě i mnohé uživatele získala. Největší obrázková sociální síť světa tak o ně chce bojovat a stát se ještě obéznější, než je. Kdo však radost z této aktualizace mít nebude, jsou vývojáři aplikací (např. No Crop – psali jsme v aktualizacích 33. a 34. týdne 2015), jejichž tituly sloužili k uzpůsobení snímku čtverci. A co vy? Jak se na odstranění tohoto limitu díváte vy?

[appstore id=”389801252″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Camera Plus

Verze 4.5 přináší aplikaci další rozšíření, avšak opět hlavně to, za které si její uživatelé zaplatí. Jedná se o tři nové balíky filtrů (Sprite, Softie a Classic) a dva balíky úpravy LightStreaks. Dále bylo více odladěno uživatelské prostředí titulu.

 

[appstore id=”330803072″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Defqt

Mimo oprav chyb získala tato aplikace pro deformaci vašich snímků úpravu Triangles. Editace s názvem Kaleidoscope byla navíc rozšířena o více možností.

 

[appstore id=”817026377″ store=”CZ” style=”infobox”]