Potřebujete na Instagram nahrávat příspěvky z počítače? S aplikací Windowed můžete

Instagram

Windowed je open source desktopová aplikace, která vám konečně umožní nahrávat své snímky umístěné na pevném disku počítače přímo na váš Instagram.

Máme pro vás dvě dobré zprávy:

  1. Ano, skutečně už můžete na Instagram nahrávat příspěvky přímo z vašeho počítače
  2. A ano, aplikace Windowed je kompletně zdarma

Jestli se tomu Instagram bránil, jak chtěl, nakonec to stejně neuhlídal. Tato sociální síť s obrázky se snaží být striktně mobilní, i proto třeba nenabízí oficiálního klienta pro iPady. Jeden vstřícný krok však udělala – službu na mobilních zařízeních můžete využívat, i pokud nemáte nainstalovanou aplikaci. Díky novinkám v mobilním webovém prostředí totiž lze příspěvek nahrát i skrze něho.

Instagram

A to byl impulz pro programátora a fotografa Felixe Suna, který přišel s aplikací Windowed, jenž na tomto staví. Webové rozhraní tak přenáší do této aplikace, kterou si můžete nainstalovat i do vašich počítačů se systémem Windows nebo Mac. Díky tomu, že se jedná o otevřený systém, je vše navíc zdarma. Kompletně a napořád.

Instagram

Titul má ještě své mouchy. I když v něm můžete procházet domovskou stránku, vyhledávat příspěvky, spravovat svůj profil, tak stále všechny možnosti, které najdete v aplikaci, dostupné nejsou. Pokud vám jde ale hlavně o to, ušetřit čas při přenosu dat z počítače do telefonu, potažmo tabletu, bude vám to jedno. Když už fotografii v počítači máte, stejně ji editujete jinou aplikací, než instagramovými filtry.

Aplikaci Windowed si můžete do svých počítačů nainstalovat z jejích oficiálních stránek zde.

Zdroj: DPreview