O kolik je lepší optika iPhonu 8 Plus oproti svému předchůdci? Podívejte se sami

Stejné megapixely, stejné clonové číslo a přece je zde znatelný posun v kvalitě snímků pořízených iPhonem 8 Plus oproti iPhonu 7 Plus. Podívejte se, jak jejich optika fotí v přímém porovnání.

Telefon iPhone 8 Plus má „hlubší pixely“ a blesk s pomalou synchronizací. To jsou jediné jeho dvě novinky, které mu však nad svým předchůdcem poskytují znatelný náskok. Díky tomu mohl být, i když jen chvíli, v čele žebříčku DxO Mark.

iPhone X 

 

Hlavně lepší barvičky

Tento test mají na svědomí redaktoři webu AppleInsider a srovnávají v něm všechny vzorové scény. iPhone 8 Plus vede nejen lepšími barvami, ale je zde i jasný posun v kvalitě fotografování za zhoršených světelných podmínek. Portrétové fotografie mají více detailů a navíc je můžete editovat i funkcemi nasvícení, které starší model s aktualizací na iOS 11 nedostal.

iPhone 8 Plus poskytuje 12megapixelové rozlišení fotoaparátů a to jak toho širokoúhlého, tak teleobjektivu. Clonové číslo je ƒ/1,8, potažmo ƒ/2,8. Optická stabilizace je přítomna u širokoúhlého objektivu, ten tele vám umožní 2× optický zoom a až 10× digitální zoom. Samozřejmostí jsou Live Photos, které poskytují široký barevný rozsah i Portrétní režim. Oběma objektivům sekunduje čtyř diodový True Tone blesk, který má pomalou synchronizaci.

Osmičky umí natáčet 4K video při 24 fps, 30 fps nebo 60 fps, zpomalené video při 120 nebo 240 fps nové lze nahrávat v kvalitě 1080p. Funkce jako časosběrné video, optická stabilizace obrazu pro video, optický zoom a až 6x digitální zoom zůstaly beze změn. Čelní kamera pak nedoznala změn žádných a jedná se stále o 7megapixelový snímač s clonou ƒ/2,2 a možností nahrávání 1080p HD videa.

Zdroj: AppleInsider.com