Další iPhone bude mít stabilizované oba objektivy

iPhone duální objektiv stabilizace

Současný iPhone 7 Plus má duální objektiv, ale jen jeden z objektivů je stabilizovaný. Širokoúhlý tuto výhodu dostal, teleobjektiv naopak ne. Příští rok by měl Apple uvést nástupce většího modelu, který už nabídne stabilizaci u obou objektivů.

Známý analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že Apple telefony, uvedené v příštím roce, nabídnou stabilizaci všech objektivů. Lépe řečeno, větší model s duálním objektivem by měl dostat stabilizaci pro obě své jednotky. Kuo také věří, že Apple navrhne teleobjektiv tak, aby mimo automatického zaostření podporoval i tuto funkci.

Optická stabilizace u teleobjektivu by se opravdu hodila. Čím se viditelná vzdálenost prodlužuje, tím vznikají vyšší požadavky právě na stabilizace celého řešení. Implementace stabilizátoru ale klade větší nároky na prostor. Celá čočka objektivu by se tak mohla ještě zvětšit. Celé je to tak otázka kompromisu a pokud chce Apple zachovat kompaktnost chytrého telefonu, nemůže nabídnout úplně všechno. Věřím, že se v další generaci fotoaparát zase o kus posune, ale nevznikne z iPhonu nevzhledné monstrum.

V roce 2017 by měl Apple ukázat rovnou tři nové telefony. Dva budou jako pokračovatelé současného iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus a třetí se ukáže jako úplně nový kousek. Měl by mít úhlopříčku displeje mezi 5,1 a 5,2 palce a obraz bude zprostředkovávat OLED displej. Více se o novém iPhonu můžete dočíst v článku magazínu Appliště: Příští rok ve znamení OLED displejů, iPhone bude mít úhlopříčku 5,2″.

Zdroj: Macrumors.com