iPhone lens dial – měnič objektivů

Patříte mezi fotografy, kterým nestačí základní parametry fotoaparátu v iPhone a rádi hledáte nějaké alternativní, případně extravagantní příslušenství ? Co takhle vyzkoušet The iPhone lens dial ? Novinka se objevila právě v prodeji na populárním webu PHOTOJOJO, který se specializuje na desítky rozmanitých a většinou “ulítlých” příslušenství a doplňků především pro fotografy.

Jedná se o měnič objektivů, při jehož konstrukci tvůrci rozhodně nešetřili na materiálech. Tomu odpovídá i cena, která se blíží částce 250,- amerických dolarů. Pokud přidáte základní poštovné, je třeba počítat s navýšením investice o dalších 30,- dolarů. No, není to zrovna málo. Na druhou stranu, podle informací, které vývojáři tohoto netradičního doplňku pro iPhone prezentují, dostanete za vyšší cenu vysokou kvalitu.  Pouzdro (vyrobené ze slitiny hliníku pro letecký průmysl) a revolverový typ měniče tří objektivů s vysoce kvalitní povrchovou úpravou skla. Zvolit si lze mezi širokoúhlým objektivem 0,7x, takzvaným rybím okem 0,33x a teleobjektivem 1,5x. Navzdory tomu, že design tohoto příslušenství působí až bizarně, mě osobně se takové řešení (pokud jsou skla skutečně kvalitní) celkem zamlouvá. Je ale pravda, že telefonovat s tímhle monstrem u ucha, může kolemjdoucí možná i polekat:-)

P.S. Podobný, revolverový typ výměny objektivů, zvolili před několika dny i vývojáři při uvedení HOLGA příslušenství pro iPhone. Článek najdete ZDE. Doposud nejkvalitnější verzi externího objektivu pro iPhone vyrobila legendární firma Schneider. Článek o tomto příslušenství jsem publikovat před časem a můžete si ho přečíst TADY.