Pinhole HD app – dírková komora

Vezměte krabici od bot, krabičku o sirek nebo si pronajměte třeba garáž a stvořte fotografii pomocí staré a působivé metody-dírkovou komorou !!!  Je to krásné a dodnes si pamatuji, jak jsem na tom jako školák “ulítával”. Pokud netušíte, co to dírková komora (nebo taky PINHOLE) je, doporučuji navštívit stránky třeba Davida Balihara, které považuji za famózní ! Jen více takových !!!

Pokud ale nemáte tolik trpělivosti a vlastníte iPhone, existuje alternativa – aplikace Pinhole HD. Její původní verze bez označení HD se objevila v App Store zhruba před rokem a měla spoustu chyb. Tvůrci tehdy nepodporovali plné rozlišení fotografií z iPhone, mnoho uživatelů kritizovalo nestabilitu aplikace. To už je dneska naštěstí minulostí.

Vývojáři chyby opravili a později přišli s oživenou variantou Pinhole HD. Pokud vás baví snový, surrealistický nádech fotografií, potom jste na správné adrese. Nečekejte žádnou show. Takhle app je spíše pro minimalisty. Na výběr máte dva barevné styly a jeden typicky černobílý. Možnost uložit fotku bez rámečku, případně s rámečkem černým, bílým nebo “lepenkovým”.
Použít lze jen čtvercový formát a důraz je kladen především na efekt typické dírkové komory – vinětaci v krajích snímků. Celkem zábavná je funkce přímé montáže dvou snímků do jednoho. Jednoduše pořídíte záběr, pak najdete další motiv, zaznamenáte ho, a double obraz  je na světě ! To vše s živým náhledem.  Oproti původní verzi aplikace nabízí také možnost upravovat nejen snímky, které aktuálně pořídíte, ale i nahrát a upravovat ty, které máte uložené ve své galerii Camera Roll. Mimochodem, do ní automaticky “padají” i všechny fotografie, které aktuálně s Pinhole HD uděláte.

Vlastnosti Pinhole HD:

  • iPhone 4 plné rozlišení
  • Foto galerie import a export
  • nové fotorámečky
  • charakteristika “dírkového zkreslení objektivu” 
  • realističtější dvojitá expozice
  • nastavitelné parametry v galerii (film, rámeček, zkreslení objektivu, efekt, expozice)

Pinhole HD stojí 0,89,- eur. Stránku na podporu téhle aplikace najdete  TADY.

Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/pinhole-hd/id455830100?mt=8″]