iPhone má další filmový festival

Ajajajaj… To se nám ten podzim pěkně zahušťuje. Jen jsem včera publikoval výsledky druhého kola iPhone film festivalu (IFF), už tu máme další soutěžní klání. A pozor ! Pro změnu opět filmové a zase se jménem iPhone v názvu. Tentokrát mi přistála do emailu zpráva o blížící se uzávěrce Original iPhone Film Festivalu ! No, už je to tak. Zdá se, že popularita Apple telefonu, tabletu a iPodu se nám vskutku rozrůstá geometrickou řadou.

Ale zpátky k soutěžím. Original iPhone Film Festivalu se přeci jen trochu odlišuje od svého „dvojčete“ Iphone film festivalu. Filmaři se v něm utkají ve čtyřech kategoriích, a sice: Fiction, Non-Fiction, Brand Film a Music Videos, přičemž u tří z nich smí poslat autor film v délce maximálně 4.30 minuty. Zatímco u IFF filmaři tvoří a prezentují i celovečerní snímky, a to v 8 sekcích. Dá se tedy říci, že oba festivaly si vzájemně příliš nekonkurují. Z pohledu cen je rozhodně atraktivnější Original iPhone Film Festival, kde mohou úspěšní tvůrci získat lákavější výhry, například počítač Macbook nebo iPad 2.  Takže, pokud máte materiál natočený iPhonem, iPhodem Touch nebo iPadem a propásli jste soutěžní druhé kolo IFF, máte šanci se hbitě pokusit o filmový souboj na druhém festivalu. Jen si dovolím připomenout, že uzáverka je už 31. října !!!

Veškeré podrobnosti o soutěžních podmínkách pro účast v Original iPhone Film Festivalu najdete ZDEPokud se vážně někdo z ČR přihlásí, držím palce ! Rozhovor pro blog iPhonefoto.cz zaručen předem:-)