Jaké pozadí zvolit pro focení jídla

Jak fotit jídlo iPhonem

Jak fotit jídlo iPhonem? A jaké pozadí na to zvolit? Pojďte se podívat na tipy a triky, co všechno se dá vymyslet při focení jídla.

Kurz focení iPhonem
Darujte kurz focení iPhonem k Vánocům

V souvislosti s fotografováním jídla můžete často slyšet pojmy pozadí a povrchy, přičemž může docházet k nejasnostem, co který pojem znamená. V podstatě jsou kulisy i plochy desky, ale jsou umístěny v různých oblastech. Pozadí se umisťují za jídlo a povrchy se umisťují pod jídlo.

Pozadí pro fotografování jídla

Pozadí pro fotografování potravin se umisťují za potraviny. Pozadí za jídlem může pomoci eliminovat rušnější pozadí, které by odvádělo pozornost od jídla. Všimněte si níže uvedených snímků nápojů. Použili jsme pozadí a povrch. Na tmavším snímku nápoje je to možná trochu špatně vidět, ale pod nápoj jsme použili texturovaný černý povrch a za ním pevné černé pozadí.

Jak fotit jídlo iPhonem

Povrchy pro fotografování potravin

Plochy pro fotografování potravin se nacházejí pod jídlem. Všimli jste si, že na snímcích salátu je použit úplně jiný povrch? Je důležité mít k dispozici různá pozadí a povrchy, abyste mohli vytvářet různé nálady pro snímky jídla.

Jak fotit jídlo iPhonem

Na co se zaměřit při výběru fotografického pozadí

Dbejte na to, aby povrch byl zajímavý. Pokud nechcete hned pořizovat fotografickou desku, zkuste použít něco, co máte doma. Zajímavou dlažbu, kuchyňské prkénko, starý kus dřeva.

Barva

Při výběru pozadí pro fotografování jídla je rozhodně třeba vzít v úvahu barvu. Pokud se snažíte o temný a náladový vzhled, možná budete chtít zvolit tmavší možnosti, jako je černá, šedá nebo barvy, které jsou hlubší a sytější. Pokud chcete působit světlejším a svěžím dojmem, můžete zvolit bílé, neutrální nebo jemné a světlé barvy. Vaše tvůrčí vize snímků jídla se bude měnit, proto je užitečné mít po ruce různé možnosti, které vám pomohou tyto vize realizovat.

Textura

Textura může fotografiím jídla dodat takový chladný rustikální vzhled. Můžete si také pořídit jednobarevná pozadí s čistým vzhledem. Pokud však budete mít k dispozici jak čisté, tak texturované desky, pomůže vám to vytvořit rozmanité snímky. Při přemýšlení o texturách na pozadí zvažte dřevo, beton, kov, mramor, plátno, barvu, škrábance a nerovnoměrné barevné tóny.

Materiál

Existují nádherná fotografická pozadí, ale při fotografování jídla a nápojů je třeba pracovat s materiály, které jsou odolné proti skvrnám, vodě a trvanlivé. Ne všechna pozadí se dobře snášejí s jídlem a nápoji, proto se ujistěte, že se materiál bude snadno čistit, abyste mohli pozadí používat stále dokola.

Hmotnost

Hmotnost je důležité brát v úvahu a někdy může být těžké vyhnout se těžším pozadím a povrchům. Čím lehčí však vaše desky budou, tím lépe. Je vyčerpávající tahat s sebou hromadu těžkých pozadí. Takže to, kolik deska váží, je důležité.

Jak nastavit fotografické pozadí

Pokud máte stůl, který můžete umístit vedle zdi, nemusíte potřebovat žádné další vybavení. Jednoduše položte plochu na stůl a opřete pozadí o zeď. To by mohlo fungovat opravdu dobře, ale nemusí to být tak bezpečné.

Problém, na který lidé narážejí, je, že pokud chtějí stanoviště postavit vedle okna, okno je obvykle na stěně, která by mohla potřebovat podepřít pozadí. Pokud při fotografování jídla používáte přirozené světlo, nechcete okno zakrývat pozadím, protože by blokovalo potřebné světlo.

V tomto případě se hodí mít po ruce další vybavení, abyste měli větší flexibilitu v tom, kde se můžete pro fotografování jídla nastavit.

Pokud si chcete vyzkoušet fotografování jídla iPhonem v praxi a naučit se další triky, jak fotit iPhonem, přihlaste se na naše Apple kurzy!