Jak fotit květiny? Poví vám to sám Apple

Shot On iPhone

Shot On iPhone má další přírůstek do série. Tentokrát jen v textové a vizuální podobě, avšak na zajímavé téma – jak fotit květiny.

Před dnem svatého Valentýna, tedy dnem, kdy jsou květiny poměrně v kurzu, se Apple na svém blogu Newsroom podělil o podrobný příspěvek na téma: Jak zachytit úžasné květinové fotografie s modely iPhone 12 Pro. „Pořizování krásných květinových fotografií v profesionální kvalitě je nyní u iPhonů 12 Pro a iPhone 12 Pro Max ještě jednodušší. Od portrétu až po Apple ProRAW,“ říká Nathan Underwood z Tulipina, jednoho z předních světových studií květinového designu.

Shot On iPhone

Všestranné profesionální kamerové systémy na iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max posouvají hranice inovací díky nové výkonné výpočetní fotografii a jsou vybaveny rozsáhlým ultra širokým fotoaparátem se 120stupňovým zorným polem. Teleobjektiv je pak skvělý pro kompozici portrétů a vynikající je i zcela nový širokoúhlý fotoaparát s f/1,6 clonou. Systém optické stabilizace obrazu (OIS) pak na širokoúhlém fotoaparátu provádí pro úžasné záběry v nočním režimu až 5 000 mikroúprav za sekundu.

Jak fotit květiny? iPhonem 12 Pro přece… 

Modely iPhone 12 Pro také představují skener LiDAR. Ten umožňuje šestkrát rychlejší automatické zaostřování při slabém osvětlení a vylepšuje i portréty v nočním režimu v kombinaci s výkonem čipu A14 Bionic a technologie Deep Fusion na všech fotoaparátech pro lepší fotografie v jakémkoli prostředí. Pak je zde ještě Smart HDR 3, které pomocí strojového učení inteligentně upravuje vyvážení bílé, kontrast, texturu a sytost fotografie pro pozoruhodně přirozeně vypadající snímky.

Shot On iPhone

Uživatelé také mohou využívat Apple ProRAW, který integruje vícesnímkové zpracování obrazu a výpočetní fotografii společnosti Apple s univerzálností formátu RAW pro plnou kreativní kontrolu nad barvami, detaily a dynamickým rozsahem. Underwood v článku popisuje i to, jak je schopen začlenit iPhony do svého profesionálního postupu k fotografii květin. Celý článek si můžete přečíst na stránkách Applu.