Padcaster – iPad jako TV kamera

Touhle zprávou potěším spíše příznivce mobilního videa a hlavně tabletu iPad. Blog iPhonefoto je sice více o fotografii, nicméně občas si “odskočíme” i k video aplikacím a všemu, co s filmováním i zpracováním videí pomocí iPhonu, iPadu a jejich příslušenstvím souvisí. Pokud tedy patříme spíše mezi “filmaře”, seznamte se s nedávnou novinkou Padcaster (tímto děkuji za tip kamarádovi s vášní pro film, Martinovi Wenzelovi, z  Jizerského filmového spolku JIFIS).

Padcaster ocení především ti, kteří by rádi vyzkoušeli filmařinu na úrovni “cvičení”, natáčení videocastů, ale i třeba vážnějších projektů trochu jinou technikou:-) Padcaster je dobře promyšlený “rám”, do něhož ukotvíte iPad a díky konstrukci můžete používat i další příslušenství. Například externí mikrofony, světla a podobně. A díky speciálnímu adaptéru i různé typy objektivů.

Zpracován je z kvalitního materiálu a za posledních několik měsíců, co se uchází o přízeň uživatelů, sbírá mezi bloggery a recenzenty jednu pochvalu za druhou.

Padcaster příslušenství pro iPad

Není to první příslušenství tohoto typu, kterým se výrobci snaží zaujmout. Už dříve jsem psal třeba o zařízení od společnosti MAKAYAMA. Tehdy to bylo ještě pro iPad 2 a připomenout si ho můžete v článku ZDE. Už se pochopitelně neprodává a jeho další verzi výrobce na trh neuvedl.

Padcaster je tak nepřímým pokračovatelem, ale výrazně pokročilejším a vylepšeným. Koupit se dá za necelých 150,- dolarů bez poštovného prostřednictvím WEBU, kde se zároveň dozvíte i podrobnosti a najde i spoustu doplňků, které lze s touhle vychytávkou na filmování používat:-) Tak co vy na to ? Ideální pomocník třeba pro takovou školní výuku budoucích televizních novinářů, nemyslíte ? 🙂