iFlash Drive – vaše záložní paměť

Zatímco v kategorii nových fotoaplikací je v posledních dnech trochu “ticho po pěšině”, v příslušenství, které se hodí všem tvůrcům iPhone fotografie a videa, se stále něco děje:-) Jen jsem vás v předchozím příspěvku upozornil na zajímavý doplněk pro iPad, už je tu další “vychytávka”, která se vám může v terénu hodit. A sice iFlash Drive, což je dobře vymyšlená záložní paměť, díky níž můžete snadno a rychle přenášet svá data (fotografie, videa, kontakty, textové dokumenty…) mezi iPhonem, iPadem, iPodem, případně je “párovat” s dalšími přístroji, které využívají pro přesun dat USB. Nejedná se sice o žhavou novinku – iFlash Drive v první verzi je na trhu už dva roky.  Jeho další generace pro nejnovější zařízení od Apple a s konektorem Lightning se ale začala prodávat teprve nedávno.

iFlash Driver foto 4

Tahle pomůcka se může hodit hlavně v terénu, kdy není čas a prostor na synchonizaci dat přes iCloud nebo iTunes (kdy zkrátka nejste ani na WIFI připojení…). Poslední verzi  jsem objevil v prodeji zatím pouze v zahraniční, konkrétně na populárním webu PHOTOJOJO, odkud občas čerpám novinky. Mimochodem, najdete tam i spoustu jiných “vychytávek”, které můžou zajímat nejen iPhone fotografy, ale i fanoušky polaroidu nebo lomo fotografie:-) Doporučuji se na něj občas rozhodně podívat.

iFlash Drive foto 2

iFlash Drive je k dispozici ve dvou variantách – se starším, 30-ti pinovým konektorem pro iPhone 4/4S a mladší, případně iPad 2 a mladší s objemem dat do 8 GB.  A potom v novější 16 GB, který je vhodný pro iPhone 5, iPad 4. generace a zároveň iPad Mini. Zkrátka pro ta zařízení, která využívají novější konektor Lightning. Rozdíl mezi oběma verzemi není jen v typu konektoru a objemu paměti, ale pochopitelně i ceně. Ten první vyjde na 99,- a ten novější na 149,- dolarů bez poštovného a cla. Objednat si je můžete přímo ZDE.