SnappGrip – nahradí grip Red Popa ?

Bude to bezmála 7 měsíců, co nadějná vývojářská parta Beep Industries z Londýna definitivně ukončila projekt RED POPA. Možná si někteří z vás ještě vzpomenou na netradiční a designově velmi povedený přídavný grip s červeným tlačítkem spouště, který sloužil jako příslušenství pro iPhone verze 4 a 4S. Telefon se díky tomuhle doplňku lépe držel při fotografování a tvůrci k němu tehdy nabídli i vlastní aplikaci, která umožňovala uživatelům fotografovat přímo i červeným tlačítkem – spouští. Bohužel, zhruba po roce a půl nadějného vývoje  se ukázalo, že prodeje nejsou tak vysoké, aby autoři ve vývoji nadále pokračovali a připravili i jeho verzi pro nový iPhone 5. Překážkou možná tehdy byla i nemožnost používat grip při práci s jinými fotoaplikacemi.

Lee Harris, další vývojář a fanoušek příslušenství pro mobilní telefony (mimochodem opět z Londýna), se nyní pokouší prokletí, které potkalo Red Popu zlomit. Vymyslel, zkonstruoval a rád by začal i komerčně vyrábět novinku, která dostala název SnappGrip. Lee se svůj nápad rozhodl prezentovat na populárním webu pro startupy Kickstarter, kde se již několik dnů uchází o přízeň případných drobných investorů.

Harris vyřešil konstrukci svého příslušenství tak, že telefon vložíte do ochranného pouzdra a jednoduchých úkonem do něho zasunete SnappGrip. Ten slouží nejen pro lepší držení přístroje, ale zároveň dovoluje regulovat některé funkce. Při “plném” zmáčknutí spouště dojde k vyfotografování snímku, pouhým “namáčknutím” provedete zaostření vybrané scény. To jsou funkce, které známe ze zrcadlovek i většiny pokročilých kompaktů. Kromě tlačítka spouště je na gripu i ovladač pro zoomování (přibližování a oddalování fotografované scény) a potom ovládací kolečko, které nabízí výběr režimů pro portrét, krajinu, použití blesku a aktivaci videa.

Ve spodní části gripu najdete tradiční závit pro stativ, ale nechybí ani micro USB vstup pro dobíjení. Harris slibuje výdrž až 60 hodin v pohotovostním režimu. No, jsem velmi zvědavý, jak se svým nápadem uspěje. Popravdě řečeno, rekordy v zisku podporovatelů zatím netrhá. Cílovou částku si stanovil na 18 tisíc liber, přičemž nyní má necelé 4 tisíce. Výhodou pro něho může být fakt, že kromě skupiny z řad majitelů iPhonů 4 a 5 má šanci získat příznivce mezi vlastníky konkurenčního Samsung Galaxy S3. Držím Harrisovi palce, ale bojím se bojím…:-)