Hipstamatic vydal Tintype SnapPak

Tvůrci kultovní Hipstamatic app uvolnili do svého HipstaMartu originální set s názvem Tintype SnapPak. Balíček zahrnuje nový objektiv Tinto 1884 a dva různé filmy, černobílý D-Type Plate Film a barevný C-Type Plate Film. Jedná se o doposud nejnáročnější sadu, kterou se rozhodli autoři slavné fotoaplikace implementovat do systému, aby “nadělili” fanouškům novinku těsně před letošními vánocemi. Ryan Dorshorst, spoluzakladatel Hipstamaticu ze studia Synthetic, k tomu na blogu mimo jiné napsal:  “Náš tým byl  během posledních několika měsíců posedlý tintype fotografováním, až se náš kreativní ředitel rozhodl přijít na to, jak tento styl přivést do aplikace Hipstamatic. Technologie a design v tomto SnapPaku je zdaleka nejsložitější a časově nejnáročnější, který jsme kdy dělali. Doufáme, že s ním budete spokojeni, protože výsledky jsou naprosto ohromující.”

Jsem vášnivým fanouškem Hipstamaticu. A i když se podívám na novinku střízlivě a kriticky, nemůžu si pomoci, ale musím dát Ryanovi s radostí za pravdu. Tohle se vážně povedlo!!! Jedním z klíčových prvků setu, který vás nepochybně zaujme, je extrémní hloubka ostrosti u zmiňovaného objektivu Tinto 1884. Je vhodný především pro portrétní fotografii.  A jak sami vývojáři popisují, soustředili se při jeho přípravě hlavně na to, jak bude zaznamenávat oči a obličej fotografované osoby. Efekt  funguje báječně i při snímání jiných typů scény. Nikoliv jen portrétů.

Jeden z promo snímků od tvůrců Hipstamatic app:

Působivé jsou i výsledky z obou nasazených filmů. V případě černobílé varianty D-Type Plate Film se tvůrci inspirovali kdysi populární a dodnes používanou technikou daguerrotypie. Počítejte s bohatou, sytou černou a výrazně bílým efektem ve světlých částech scény (v očích). Barevný C-Type Plate Film potom vychází částečně z efektu kolorovaných fotografií.

Nový Tintype SnapPak si můžete stáhnout přímo z vašeho iPhonu v app hipstamatic v sekci HipstaMart za 0,89,- eur. Funguje pouze pokud jste provedli nebo provedete aktualizaci aplikace na verzi 261. Tak vzhůru do toho !!! Určitě doporučuji !!![app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/hipstamatic/id342115564?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]