Hipstamatic vydal Tintype SnapPakTvůrci kultovní Hipstamatic app uvolnili do svého HipstaMartu originální set s názvem Tintype SnapPak. Balíček zahrnuje nový objektiv Tinto 1884 a dva různé filmy, černobílý D-Type Plate Film a barevný C-Type Plate Film. Jedná se o doposud nejnáročnější sadu, kterou se rozhodli autoři slavné fotoaplikace implementovat do systému, aby “nadělili” fanouškům novinku těsně před letošními vánocemi. Ryan Dorshorst, spoluzakladatel Hipstamaticu ze studia Synthetic, k tomu na blogu mimo jiné napsal:  “Náš tým byl  během posledních několika měsíců posedlý tintype fotografováním, až se náš kreativní ředitel rozhodl přijít na to, jak tento styl přivést do aplikace Hipstamatic. Technologie a design v tomto SnapPaku je zdaleka nejsložitější a časově nejnáročnější, který jsme kdy dělali. Doufáme, že s ním budete spokojeni, protože výsledky jsou naprosto ohromující.”

Jsem vášnivým fanouškem Hipstamaticu. A i když se podívám na novinku střízlivě a kriticky, nemůžu si pomoci, ale musím dát Ryanovi s radostí za pravdu. Tohle se vážně povedlo!!! Jedním z klíčových prvků setu, který vás nepochybně zaujme, je extrémní hloubka ostrosti u zmiňovaného objektivu Tinto 1884. Je vhodný především pro portrétní fotografii.  A jak sami vývojáři popisují, soustředili se při jeho přípravě hlavně na to, jak bude zaznamenávat oči a obličej fotografované osoby. Efekt  funguje báječně i při snímání jiných typů scény. Nikoliv jen portrétů.

Jeden z promo snímků od tvůrců Hipstamatic app:

Působivé jsou i výsledky z obou nasazených filmů. V případě černobílé varianty D-Type Plate Film se tvůrci inspirovali kdysi populární a dodnes používanou technikou daguerrotypie. Počítejte s bohatou, sytou černou a výrazně bílým efektem ve světlých částech scény (v očích). Barevný C-Type Plate Film potom vychází částečně z efektu kolorovaných fotografií.

Nový Tintype SnapPak si můžete stáhnout přímo z vašeho iPhonu v app hipstamatic v sekci HipstaMart za 0,89,- eur. Funguje pouze pokud jste provedli nebo provedete aktualizaci aplikace na verzi 261. Tak vzhůru do toho !!! Určitě doporučuji !!!

icon
AB Classic (1164 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz