Klyp – novinka od legendy Manfrotto

Legendární výrobce stativů a doplňků pro fotoaparáty Manfrotto vstoupil na trh s příslušenstvím pro iPhone fotografii. Konkrétně s projektem KLYP, který představuje sadu doplňků v podobě LED osvětlení, speciálních držáků, pouzdra, ale také mini stativu. Novinka je v tuto chvíli dostupná v několika variantách a pouze pro modely iPhone 4/4S. V souvislosti s aktuálním uvedením nového iPhone 5 je ale jen otázkou času, kdy tenhle slavný výrobce přidá do své nabídky i set právě pro poslední generaci iPhone. V případě LED osvětlení nejde o žádné překvapení. Podobná mini světla nabízí řada výrobců už delší dobu a Manfrotto není výjimkou.

Tentokrát se ale firma, která proslula konstruováním a výrobou kvalitních stativů a příslušenství, rozhodla vyrobit speciální sadu, která je určena výhradně  iPhone fotografům. Základní souprava KLYP obsahuje pouzdro pro iPhone a dva doplňkové držáky pro uchycení světla a stativu. A protože je variabilní, můžete si k ní přikoupit časem další příslušenství. Případně si hned na začátku vybrat z pěti nabízených sad, včetně volby zmiňovaného typu LED osvětlení. Tento typ svícení velmi často používají tvůrci například žánru FILM NOIR. Intenzitu světla můžete plynule regulovat. Reflektor je napájený tužkovými bateriemi typu AAA nebo AA. Zatímco nedávno prezentovaný startup projekt přídavného blesku pro iPhone s názvem Paparazzo Light nezískal na webu Kickstarter dostatečnou podporu příznivců a patrně nebude financován, KLYP je již v prodeji, a u nás by se měl na trhu objevit v některých prodejnách s fotografickýcm příslušenstvím. Cenu se mi prozatím nepovedlo zjistit. Více o novince se můžete dozvědět v promo videu nebo přímo na stránkách Manfrotto.

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz