Instant app – kráska jako z Polaroidu

Ach ! Tak tohle se vážně povedlo ! Možná si ještě vzpomenete, jak jsem se v březnu tady na stránkách blogu iPhonefoto.cz radoval z aplikace Instant pro Mac. Ano, je to přesně ta aplikace, po níž musejí pokukovat všichni milovníci Polaroidu, kteří si hrají s iPhone fotografií. A právě tahle velmi povedená app pro desktop se konečně dočkala i varinty pro mobilní platformu, konkrétně pro iPad! Kdo z vás na ni ještě nenarazil a fandí typicky polaroidovskému žánru, ten by měl začít skákat metr vysoko ! Tuhle app totiž budete milovat !

Už při testování verze pro Mac jsem se nemohl zbavit dojmu, že tahle novinka by se mohla stát šlágrem, pokud ji její tvůrci dokáží brzy převést na displej iPhonu nebo iPadu. A věřím tomu i nadále. Lidé milují retro a Polaroid styl má početnou základnu příznivců. Ať už z řad těch, kteří stále fandí “pravým” polaroidům, jimž se  v poslední době daří slušný comeback, nebo nám, vyznavačům iPhone fotografie, kteří jsme po podobné app dávno toužili. Ale jak už jsem nedávno napsal v jiném článku, který s propojováním iPhone fotografie a Polaroid stylu rovněž souvisí: Osobně bych nerad tyhle dvě skupiny rozděloval. A nebýt iPhone fotografie, ujíždím na polaroidech:-)

Ale zpátky k novince, aplikaci Instant pro iPad. Symbolem pro ni je slavná ikonka fotoaparátu, která se zobrazuje, stejně jako v případě verze pro Mac, na displeji, a navádí vás k používání efektů. Těch je rovných 30, přičemž u každého máte k dispozici 10 příbuzných variant, z nichž některé  silně napodobují styly klasických filmových Polaroidů. Líbí se mi “hravost”, která doprovází celý proces úpravy snímku až po jeho finální podobu. Tvůrci aplikace skvěle využili možnosti tabletu, takže většinu kroků provádíte intuitivně pomocí typických dotykových gest. Skoro mám pocit, že na tabletu je tahle app ještě zábavnějších, než na Macu. Jistě, verze pro desktop má přeci jenom větší škálu možností pro úpravy.

To ale vůbec neznamená, že by ta tabletovská byla nějak výrazně ochuzena. Pracovat na ní můžete dobře nejen se základními kroky, jako je výběr snímku, ořez do formátu do čtverce, a výběr či úpravy efektů. Podobně se v mobilním provedení dá “ladit” i text, který můžete (nebo nemusíte) vkládat do tradičního dolního pruhu v rámečku fotografie. Vybrat si lze pro začátek z 10 druhů písma, ale myslím, že časem jich bude ještě více. Sympatická je možnost přímého sdílení na Facebook, Twitter, Flickr, Tumblr a Instagram (u něho je potřeba mít nainstalovanou Instagram app). S každým z obrázků můžete volně otáčet a posouvat ho po ploše displeje, v procesu úpravy a výběru filtrů potom lze pomocí tří jezdců měnit intenzitu efektů. Ostatně, více vám napoví přiložené promo video k aplikaci.

Ta je nyní v prodeji za lákavou cenu 1,59,- eur. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/instant-polaroid-instant-photos/id543531494?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]

P.S. Dovolím si jen připomenout, že vyšší verzi pro desktop jsem já osobně kupoval za 3,99,- eur. A to jenom díky aktuální slevové akci ve výši 60%. Cena pro iPad je proto velmi vstřícná. Nezbývá, než dodat, že Instant funguje pro iPad 2 a New iPad. Majitelé první verze tabletu mají bohužel smůlu. Ale neklesejte na mysli. Skoro bych se vsadil, že se co nevidět dočkáme i aplikace pro iPhone. Nebo by se vám nelíbila ? Co myslíte ? A které aplikace ve stylu polaroidu vlastně nejraději používáte ? Diskutujme o tom !