Pris app – hrdě vyrobeno v USA

Skoro by se zdálo, že v té záplavě fotoaplikací, které se doslova valí do App Store, téměř nemáte šanci objevit žádný nový unikát. Omyl !!! Pokud jste se nechali ukolíbat a nebyli tenhle týden pozorní, unikla vám jedna z nejpovedenějších fotoaplikací letošního roku jménem Pris: A Unique Mobile Camera. A jestli vás právě napadlo, že to pojmenování je poněkud sebevědomé, potom se smiřte s tím, že zcela oprávněně !!! Ano, Pris jasně potvrzuje, že chcete-li mít dobrý pocit z fotografování nebo natáčení videí iPhonem, nemusíte nutně používat komplikované app se spoustou efektů a filtrů. Už jsem tuhle větu několikrát použil a rád ji znovu zopakuji: V jednoduchosti je síla ! A pro novinku Pris od vývojářů z Digital Arch Design Corp. to platí dokonale. Ostatně, myslím si, že jsou si toho dobře vědomi, protože fotoaplikaci uvedli na trh za zaváděcí cenu ve výši 1,59,- eur, což znamená, že po čase vyskočí patrně až na dvojnásobek. A za tu částku už musí taková app přeci jenom něčím zaujmout. Pris je výjimečná tím, že není složitá, a přitom se s ní můžete parádně vyřádit. Pokud se pro ni rozhodnete, získáte snadný, přehledný a hbitý nástroj pro záznam fotografií i videa. Možnost velmi rychle mezi oběma těmito formáty “přeskakovat” a také snadno a účinně ovlivňovat nastavení expozice dotykem. Žádná tlačítka navíc !!! Žádné složité hledání, posouvání… Zkrátka vše na jeden až dva dotyky…:-)

S vyvažováním expozice vám pomůže histogram, který vidíte nepřetržitě na displeji. Při fotografování nebo natáčení videa můžete pracovat primárně v automatickém módu. Pokud ale chcete, stačí aktivovat jedním dotykem manuální verzi, která dovoluje měnit nastavení pohybem a ťuknutím na plochu zobrazované scény. Pris patří mezi moderně postavené app s jasnou ambicí působit jako “profesionální” nástroj. Tomu odpovídá nejen kvalita záznamu (liší se podle zařízení a generace iPhonu a iPadu, které používáte), ale také rychlost zpracování dat. A pozor ! Tlačítko spouště nehledejte, protože tu vážně žádné není. Snímek nebo záznam provádíte přímo dotykem na displej a musím říci, že po několika pokusech mi tenhle postup přišel naprosto přirozený.Oproti ostatním app je Pris jiná i volbou a uspořádáním formátů. Nabízí dva základní a přitom klíčové. Vyberete si zkrátka podle toho, zda iPhone držíte na výšku (formát do čtverce) nebo na šířku (panorama v klasickém poměru 2.35:1). Pořízené záběry můžete ukládat do galerie Camera Roll nebo na stále populárnější Instagram. A co filtry, efekty, zkreslení, deformace ? Na ty v tomto případě zapomeňte !!! Tahle app je zkrátka originál a ke všemu hrdě vyrobená v USA, jak s trochou nadsázky a smyslem pro vzájemné “pošťuchování” mezi vývojáři nezapomněli připsat na svůj web její tvůrci. Za sebe mohu napsat, že já ji pro změnu budu hrdě používat ! Pokud se o Pris chcete dozvědět více, doporučuji navštívit její promo stránky, které najdete ZDE.

Aktuální startovací cena app Pris je 3,59,- eur. Viz Odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/pris-a-unique-mobile-camera/id388088340?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]