Lifelapse app – v přímém přenosu

Nebyl bych to já, abych občas nenarazil na nějakou blbinu. Stejně jako dneska ráno, kdy jsem trochu omylem objevil aplikaci Lifelapse, pomocí níž můžete nasnímat několik hodin, den nebo třeba týden svého života, a vytvořit z té haldy fotek timelapse video. Potřebujete k tomu v podstatě jen 3 věci: Aplikaci, iPhone (nebo iPod Touch) a šikovnou kapsu, respektive takové jednoduché pouzdro se šňůrkami na krk. A jak to vlastně funguje ? Triviálně. Telefon ukotvíte do pouzdra a pověsíte na krk (ať se klidně houpe, aspoň tam budou parádně rozmazané akční záběry:-), spustíte app se záznamem, a váš život budiž zaznamenáván !!! Nečekejte žádnou vysokou obrazovou kvalitu záznamu a už vůbec nedoufejte v zázračný, ucelený příběh. Pouze se radujte z toho, že v základu nasnímáte vše kolem vás. Ať už pojedete autem, půjdete po ulici, skáčete padákem nebo se chystáte zrovna uškrtit souseda:-) Stovky, v některých případech tisíce záběrů, které později vygenerujete v jednu jedinou videosekvenci, můžete pořizovat do okamžiku, než zaplníte paměť svého iPhonu /iPodu Touch. Jiná omezení neexistují. Pokud se ale ocitnete v situaci, kdy se vám nehodí, aby záznam pokračoval, jednoduše to pauzou zastavíte. V budoucnu pak můžete snadno pokračovat. Automaticky přitom navážete na  konec poslední nahrané sekvence.

Vývojáři téhle hravé app z týmu OMGWTFBBQ (podivný název, že ?), se při uvedení Lifelapse rozhodli přivést na trh i konkrétní, originální kapsu (pouzdro) pro pořizování fotek z vašeho krku:-) Dali mu název Lifepouch a prodávají kus za necelých 10,- eur. Tady je třeba říci, že současně jde autorům tak trochu o podporu party lidí ze sociálního zařízení v Amsterdamu, kteří pro ně tyhle kapsičky na krk vyrábějí ručně a velmi pečlivě:-) Žádná strojová sériovka !!! Proto také berte tuhle app a vůbec celý nápad spíše jako fórek a zábavu.

Na vážnější záznam obrazu bych určitě doporučoval něco úplně jiného:-) Ale jako podpůrný a propagační projekt se mi tahle záležitost zamlouvá:-) Osobně si ušiji večer kapsu ze starého pouzdra na Nokii (nikoliv ze šetrnosti, ale z časových důvodů a nedočkavosti), a jakmile vyjde chvilka času, musím Lifelapse otestovat. Takový zážitek s rozmazanými, nečitelnými a kompozičně vyosenými záběry si přeci nenechám ujít:-)

Pokud si chcete app Lifelapse zkusit, je ke stažení  ZDARMA. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/lifelapse/id442952331?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]