Viddy app – Instagram pro video ?

Představte si Instagram, fotky vyměňte za krátká videa a získáte ? Viddy !!! Alespoň tak se o téhle app v poslední době mluví čím dál častěji.  Zkrátka Instagram pro video. No, nevím. Řekl bych, že to pojmenování je trochu přemrštěné. Nic to ale nemění na skutečnosti, že Viddy je velmi povedená app, která vám umožňuje pořizovat a sdílet krátká videa (poznámky, vzkazy, skeče, výýýýýkřiky). To vše vždy maximálně v délce 15-ti vteřin. Je to snadné a především pohotové. S Viddy v podstatě můžete zacházet stejně jako třeba se zmiňovaným Instagramem nebo podobnými typy sítí určených ke sdílení vizuálního obsahu. A to včetně editace – v tomto případě výběrem a zpracováním různých filtrů a efektů (například Vintage, Crystal, Solarize, Red, Exposed, Retro, Glam, BW, Hued, Junkd a 3D). Kromě těch, které jsou bezplatnou součástí app, si lze další stáhnout rovněž zdarma v Marketplace, případně dokoupit i některé další, progresivnější styly. Svůj krátký film můžete pochopitelně sdílet se svými známými, používat komentáře, tagy, ale také je ukazovat na tradičních sociálních sítích jako Facebook, Twitter, YouTube nebo blogu Tumblr. Aplikace má skvěle řešené rozhraní a lákavý design. Překvapivě dobře funguje i při používání na standardní 3G síti. Na to, že v ní pracujete s větší porcí, byť krátkých videí ( a tím pádem dat),  je radost si v ní prohlížet.

Stejně jako u spousta podobných sítí, postavených na fotografiích či filmech, se i tady musíte smířit s jedním nešvarem: Některé příspěvky jsou zkrátka blbé, hloupé a pitomé:-) Jedním slovem špatné. Ale proč ne. Je to sociální sdílení, nejedná se o veřejnou exhibici nejlepších režisérů krátkých videí na světě:-) Ale abych nebyl tak přísný, občas narazíte i na nějaký ten zajímavý “videokousek”.

Tak co říkáte, láká vá podobně laděná app, jakou je Viddy ? Stáhněte si ji, zaregistrujte se a vyzkoušejte. Českých videí jsem tam prozatím moc nenašel. Třeba se někdo z vás stane Viddy hvězdou krátkého videa ke sdílení 🙂 Držím palce !

Pokud vás Viddy zajímá, je ke stažení ZDARMA. Viz. Odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/viddy/id426294709?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]

 

Další screenshoty z app Viddy: