Satur8 app – dokonalý mistr saturace

Zatímco milovníci Hipstamatic stylu žijí v posledních dnech nepochybně startem nové sítě OGGL, zraky ostatních iPhone fotografů se ubírají směrem k dalším novinkám. Například k nedávno uvedené aplikaci Satur8. Popravdě řečeno, trochu jsem její premiéru prošvihnul (objevila se totiž v App Store už v březnu a hned v dubnu dostala nový update). Teď nicméně nastal čas vás na ní upozornit. Je totiž skvělá. Autorem je vývojář Kris Collins, který na sebe již dříve upozornil například aplikací Decim8. Pokud patříte k fanouškům “deformačního” typu kreativních app, které lze zařadit spíše do kategorie “art”, potom čtěte dál:-) Satur8, jak už jeho název napovídá, se věnuje především editaci barevného prostředí v digitálním obraze.

Velmi dobře s ním můžete provádět ale i pokročilé koláže. Sám tvůrce novinky ji prezentuje jako nástroj, který přináší revoluční přístup k interaktivním barevným manipulacím. Účinky jednotlivých nástrojů, kterých je v nabídce opravdu dost, vidíte okamžitě. Dalo by se i napsat, že sestava efektů a ovládacích prvků, přináší nekonečné možnosti v editaci  nejen barev, ale i celkového vizuálního dojmu. Snímky můžete vytvořit přímo fotoaparátem v aplikaci a nebo si je tradičně nahrávat z galerie Camera Roll. “Vytváření digitálního umění by měla být zábava. Satur8 nabízí zcela intuitivní způsob, jak přidat nekonečné množství barev do obrázků,” říká o nové app její tvůrce  Kris Collins. Tažením prstu provádíte změny v reálném čase.

Satur8 app foto 2

Satur8 app foto 3Satur8 app foto 4Satur8 app foto 5Satur8 app foto 6Satur8 app foto5

App umí pracovat v režimu nejvyššího možného rozlišení, což je další dobrá zpráva. Ale dost popisování. První dojmy: Fenomenální nástroj s hodnocením na jedničku ! Zkrátka paráda !!! Zatím jsem si mohl pohrát s touhle zajímavou novinkou jen krátce, takže mám za sebou teprve první rychlé testování a seznámení. Pokud to jenom trochu půjde, určitě se k ní ještě vrátím a napíšu další dojmy a postřehy. Zatím se můžete podívat alespoň na několik screenshotů, které jsem při základním zkoumání app Satur8 udělal. A dobrá práva na závěr: Satur8 je ke stažení dočasně zcela ZDARMA. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/satur8/id624483768?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]