Lumibee – nová foto aplikace od českých tvůrců

Co vznikne, když dva kamarádi nejsou spokojeni s nabídkou fotografických titulů v aplikačním obchodě? Sednou si a udělají aplikaci vlastní. Tak také vzniká Lumibee.

Hobby projekt, za kterým stojí vývojář Tomáš Pastorek, přerostl v roční práci a pomalu spěje do finále. Už nyní totiž probíhá betatest titulu a brzy se jej budou moci dočkat všichni uživatelé iOS zařízení. Lumibee se snaží vytěžit maximum z dostupných fotografických aplikací, a to nejlepší z nich kombinovat ve svém rozhraní. Chce být editorem, ve kterém se dá rychle a efektivně upravit fotografie před její publikací.

Rozhraní vypadá jednoduše a přehledně. Po načtení snímku totiž vidíte základní nabídku, která se následně člení na jednotlivé podnabídky. První je ořez, který je unikátní v tom, že ve všech jeho variantách stále vidíte maximální možný výřez fotografie. Následují filtry inspirované analogovými filmy po vzoru populárního VSCO. Nechybí ani základní úprava, která je na snímek aplikována v reálném čase.

Lumibee 5

Titul Lumibee je opravdu rychlý, na nic v něm nečekáte a jednoduchost je jeho největší zbraní. Po prvních zkušenostech se nedá jinak, než doporučit, nicméně ještě chvilku si na něho budete muset počkat. Těšíte se?

Konstruktér CNG čerpací stanice pro plnění osobních automobilů ve společnosti MOTOR JIKOV Group. Šéfredaktor internetového Apple magazínu Appliště.cz.