Hyperlapse – probuďte v sobě kreativce

Hyperlapse je kombinací inteligentní stabilizace s časosběrným videem.

Hyperlapse používá data o pohybu z gyroskopu a akcelerometru, které jsou zabudováné v iPhonu, k extrakci dat pro inteligentní stabilizaci. Inteligentní stabilizace je algoritmus (mimo jiné jej využívá iMovie na OS X a Final Cut Pro X), který analyzuje samotné video. Snímek po snímku sleduje pohyb výrazných bodů v obraze.

Tento proces funguje výborně, ale může být neuvěřitelně náročný na procesor a to zvláště na mobilním zařízení. Ale Hyperlapse s využitím údajů ready-made a hyper-accurate na mobilním zařízení může dosáhnout stejně hladkého a stabilizovaného videa jako se Steadicamem (Steadicam, často nesprávně steadycam, je zařízení, které umožňuje kameramanovi nosit kameru s sebou při natáčení a zároveň ji izolovat od otřesů, které s sebou tzv. „natáčení z ruky“ nevyhnutelně přináší. Pozn. redakce).

Rozhraní Hyperlapse je velice jednoduché. Po spuštění aplikace projdete rychlý úvod, který vám nastíní, co Hyperlapse umí.

Pak jen stačí povolit aplikaci Hyperlapse přístup k fotoaparátu, nastavit objektiv tam, kam potřebujete, natočit video a poté opět povolit přístup aplikaci k vašim fotografiím.

Poté si vyberete, jestli chcete video urychlit (1x až 12x). 1x je hladké a stabilní video právě tak, jak jste jej natočili, zatímco vyšší rychlost je spíše pro video, kdy delší dobu čekáte na akci anebo naopak potřebujete čas „zrychlit“ pro časosběr. Jakmile vyberete požadovanou rychlost přehrávání, stačí video uložit, případně znovu natočit, anebo rovnou sdílet na sociální sítě.

 

Apliakce je pro iPhone i iPad.

[appstore id=“740146917″ store=“CZ“ style=“full“]

Zdroj: iMore