Co se vaří u Instagramu?

insta

Instagram ví, že pokud nebude držet krok s dobou a nebude přinášet svým uživatelům zajímavé novinky, brzy jej četná konkurence převálcuje. Co tedy vývojáři této nejrozšířenější obrázkové sociální sítě schovávají pod pokličkou?

Video, Video a zase Video

To hlavní zaměření Instagram nastavil už s minulou novinkou, s níž oznámil prodloužení délky limitu videa z patnácti až na šedesát sekund. K tomu přihodil i střižnu klipů. Nyní se snaží videa zohlednit i nabídce hledání – Explore. Už zde nenajdete jen strohé čtverce s ikonou přehrání, ale rovnou celé bannery i s jejich krátkým popisem. Každý uživatel si je navíc bude moci třídit dle tématu a tím objevovat nové, k čemuž má tento kanál primárně cílit.

Instagram 2

Tato funkčnost je zatím přítomná jen pro americké účty, co nevidět ale jistě dorazí i k nám.

 

Flat design a černobílá

Anton Abramov, reportér technologického webu The Verge, sdílel na Twitteru printscreeny se zcela rozdílným uživatelským rozhraním, než které z používání aplikace známe. Modrou totiž nahradila černá a samotné prostředí je navíc celkově „čistší“. Žádné výrazné prvky, žádné barvičky, jen tenké kontury a černý font. Tato změna tak pomůže více vyniknout fotografiím, od kterých agresivnější okolí odtrhovalo pohled.

Instagram 1

Na rozdíl od první řečené, jestli tato změna přijde v platnost, není ještě známo a možná Instagram zůstane takový, jaký je.

 

Na Windows pořád Beta

Aplikace Instagramu byla od samotného počátku své existence přístupná hlavně pro iOS zařízení. Později byla odladěna i pro konkurenční Android a ještě později přišla na platformu Windows Phone, kde je stále ve fázi Beta. Právě na ní ale vyšla zajímavá aktualizace, která umožňuje zobrazení živých dlaždic a třeba i posílání Instagram Direct.

Instargam 3

Líbí se vám plánované aktualizace, nebo chcete, aby Instagram zůstal takový, jaký je?

Zdroj: Instagram blog, The Verge