Instagram má další novinku – střižnu videí a délku záznamu až 60 sekund

insta

Nárůst uživatelů sledujících na sociální síti Instagram videopříspěvky vzrostl za poslední půlrok o 40 %. To vývojáře vyburcovalo k prolomení dalšího milníku a nově budete moci do Instagramu nahrávat záznamy dlouhé až jednu minutu.

Tato novinka však nepřijde hned a ani s žádnou aktualizací. Bude postupně uvolňována mezi uživatele, podobně jako tomu bylo u možnosti mít přihlášeno více uživatelských účtů naráz. Dle prohlášení Instagramu na svém blogu tak bude učiněno do několika měsíců.

insta

Nedávno se v App Storu také objevila aktualizace na verzi 7.19, která přidává jednoduchou střižnu vašich záznamů. Už nyní tak můžete své videonahrávky skládat z více klipů, i když mohou mít stále jen oněch 15 sekund.

Chceme vám přinést zábavu, flexibilitu a kreativní cestu k vytváření a sledování videí na Instagramu.

Instagram přináší jednu novinku za druhou a pro mnohé se jeho kroky stávají čím dál méně předvídatelné. Jestliže tímto vychází vstříc svým uživatelům, kteří za to mohou být rádi, proč jsou stále nuceni používat na iPadech Instagram ve webovém rozhraní? Proč vývojáři nesoustředí své síly spíše na odladění oficiální aplikace pro větší displeje tabletů?

insta

Osobně videa na Instagramu nesleduji. Udržet pozornost 15 sekund na něco, co nevíte co je, nevíte, co z toho vyleze a jestli to má vůbec smysl, mi přijde ztráta času. To by se s novým limitem však mohlo změnit. Do minuty už vměstnáte více zajímavých informací, aby příspěvek dával větší smysl. Anebo jím unudíte sledujícího k smrti. Vše má svá pro i proti.

Otázkou také je, jak se k tomu postaví sponzorované příspěvky. Kdo byl ochoten je sledovat po 15 sekund, nemusí být ochoten sledovat je po dobu delší. Zásadní tak bude, zda bude zobrazena časomíra ukazující, jak je samotné video vlastně dlouhé.

A jak jste na tom vy s videem na Instagramu? Stačí vám 15 sekund, nebo vítáte prodloužení limitu na celou minutu? Sdělte nám to do komentářů pod článkem.

Zdroj: Instagram.com