Instagram, Snapseed a Ultralight – aktualizace fotoaplikací (4. a 5. týden 2016)

Vývojáři mobilních aplikací se stále snaží vylepšovat stávající tituly novými funkcemi, schopnostmi, možnostmi a vymoženostmi. Co za aktualizace tedy nabídl jablečný obchod App Store ve 4. a 5. týdnu roku 2016?

Instagram

Verze 7.15 přinesla dvě důležité věci. Tou první je plná podpora 3D Touch displejů nových iPhonů 6s a 6s Plus. Nejedná se přitom pouze o nějaké zkratky z domovské plochy (které vás přesměrují na nový příspěvek nebo direct message), ale s přítlakem můžete pracovat i uvnitř aplikace – otvírat náhledy fotografií, profilů i hashtagů.

Druhou novinkou je dlouho očekávaná možnost spravovat více účtů naráz. Do teď jste se museli vždy odhlásit a nově přihlásit pod kýženým účtem. Nyní jich můžete mít přihlášených pět najednou, kdy se mezi nimi jednoduše přepínáte šipkou u jména v záložce samotného profilu.

[appstore id=“389801252″ store=“CZ“ style=“infobox“]

 

Snapseed

S větší aktualizací na verzi 2.3 přibylo několik zajímavých funkcí, bez kterých si sice dokážete představit život, ale rozhodně vám jej ulehčí. Lens Blur umí automaticky detekovat tváře a aplikuje na snímek rozostření. Auto Straighten zase dokáže automaticky srovnat padající horizont.

Snapseed

Přibylo také užší propojení s Instagramem a rozšíření informací o samotném snímku v nabídce nastavení.

[appstore id=“439438619″ store=“CZ“ style=“infobox“]

 

Ultralight

Další desetinová verze znamená další vylepšení funkčnosti aplikace, ale také přináší nové prvky. Těmi jsou hlavně možnosti jít v editaci o krok zpět či dále a také přibyly nové možnosti ostření.

Ultralight

Zároveň byla reorganizována nabídka textur, kterých se značně rozšířil i počet a to na celých 74 z původních 42. Přibyly sady Gradient a Bokeh, které jsou však k dispozici až po podstoupení In-App nákupu.

[appstore id=“972428565″ store=“CZ“ style=“infobox“]

 

ProCam 3

Vývojáři aplikace ProCam 3 do toho šlapou a chrlí jednu aktualizaci za druhou. Ta s označení 7.0 přináší aplikaci i na displeje iPadů, protože se stala univerzální, čímž si jí užijete i na nejnovějším iPadu Pro. Přibyly pak funkce jako True Focus Peaking atd.

[appstore id=“730712409″ store=“CZ“ style=“infobox“]