Instagram přidává informace o aktivitě i do webového rozhraní

insta


Je pravdou, že Instagram je především mobilní aplikací, kterou se snaží neustále vylepšovat, nezapomíná však ani na své webové rozhraní. To nyní doplňuje o informace o aktivitě.

Záložka Aktivita (a její podnabídka „Vy“, v mobilní aplikaci druhá zprava) vás informuje o interakci uživatelů s vašimi příspěvky. Když jim někdo dá „To se mi líbí“, nebo je komentuje, zobrazí se vám tyto informace právě zde. Je to vlastně seznam notifikací, které máte-li zapnuté, vaše mobilní zařízení vás jimi informuje.

insta

Bezbřehé vody Instagramu však můžete sjíždět i v internetovém prohlížeči v počítači. Tam lze upravovat svůj profil, vyhledávat, procházet snímky své i ty uživatelů sítě, označovat je jako „To se mi líbí“, nebo je komentovat. Donedávna jste se ale o interakci uživatelů s vašimi příspěvky mohli dozvědět právě pouze a jen z mobilní aplikace.

To se již změnilo a vedle ikony s bystou (v pravém horním rohu okna) značící zobrazení vašeho účtu se objevila ta stejná, jaká je obsažena v mobilní aplikaci značící právě nabídku Aktivita. Pod ní se pak skrývají totožné informace, které najdete ve svém mobilním telefonu (v podnabídce „Vy“).

insta

 

Jediné podstatné, co tak webovému rozhraní stále chybí, a asi i dlouho chybět bude, je možnost nahrát a upravit samotný snímek. Osobně webové rozhraní příliš nepoužívám, a i když je tato novinka rozhodně fajn, mnohé nijak neosloví. Přednost bych rozhodně dal tomu, kdyby se vývojáři zaměřili na optimalizaci aplikace pro tablety iPad. To by možná ale muselo nejdříve zamrznout peklo.

Víte vůbec o tom, že webové rozhraní Instagramu existuje? Používáte jej, nebo díky této novince již budete? Podělte se s námi o váš názor v komentářích pod článkem.

icon
Instagram (201422 ratings) Instagram, Inc. Photo & Video, Social Networking Zdarma Stáhnout aplikaci