9,7palcový iPad Pro – fotí lépe jak iPhone 6/6 Plus

iPad

V pondělí se uskutečnila konference Applu, na které byly představeny nové produkty značky. 9,7palcový iPad Pro je menším bráškou 12,9palcové varianty a evolucí iPadu Air 2 zároveň. Cena nepotěší.

Celá konference měla příjemný spád a za hodinu bylo hotovo. Mimo kauzy s FBI a odblokování zamčeného iPhone přišla řeč i na ekologii a nové řemínky pro Apple Watch. Dobrou zprávou je fakt, že ty byly zlevněny a 38mm varianta Sport nyní stojí 9 490 Kč. Velkým tématem bylo i zdraví.

 

Menší a lepší iPad Pro

Apple tříští své portfolio a vedle 9,7palcového iPadu Air 2 začíná nabízet tablet stejné velikosti jen s přídomkem Pro. Je jasné, že vychází z kvalit většího brášky, ale rozměry směřuje do středu pole. Velikost stejná iPadu Air 2 zůstala, i když se tělo přece jen trochu změnilo.

9,7palcový iPad Pro nabízí Smart konektor pro připojení chytré externí klávesnice a stejně jako velký iPad Pro je také osazen čtyřmi hi-fi reproduktory. Změnou v konstrukci je i vystouplá čočka fotoaparátu po vzoru šestkových iPhonů a pod ní přítomný True Tone blesk.

Displej zůstal stejných kvalit, jako je ten v iPadu Air 2, ale přidává něco navíc. Dle toho, jaké světlo na něho bude dopadat, bude redukovat vyvážení bílé. Ano, stejně jako to známe u fotoaparátů, tak se displej iPadu jinak přizpůsobí světlu vycházejícímu ze zářivky, žárovky, jinak bude bílou podávat, bude-li jen vystaven slunečnímu svitu. Za důsledek to má mít šetření energie i našich očí.

Hlavní čočka (s clonou ƒ/2,2) fotoaparátu dokáže pořizovat 12megapixelové snímky, a stejně jako iPhony má pětičlenný objektiv obsahující hybridní infračervený filtr. iPad Pro umí stejně jako iPhone SE i Live Photos. Panoramatický snímek pořízený jeho optikou může mít až 63 megapixelů.

iPad Pro 1

 

Tablet je osazen 64bitovým procesorem A9X s koprocesorem M9, který zajistí dostatek výkonu i pro natáčení 4K videa, nebo videa zpomaleného o rozlišení 1 080p při 120 snímcích za sekundu či v kvalitě 720p při 240 fps. Přítomna je i kinematografická stabilizace videa a kontinuální autofokus při nahrávání videa. Přední kamera nabídne rozlišení 5Mpx a 720p HD video. Při jejím použití lze využít i značného rozsvícení displeje (Retina flash) pro lepší osvětlení vašich selfie.

iPad Pro 2

 

Cena základní 32 GB Wi-Fi varianty je 18 790 Kč, k dispozici jsou ještě kapacity 128 GB za 23 590 Kč a 256 GB za 28 390 Kč. Pokud byste chtěli variantu s Cellular modulem, připočtěte si ke každé sumě 4 000 Kč. K dispozici je stříbrná, zlatá, vesmírně šedá a růžově zlatá barevná varianta. Předobjednávky zatím nejsou k dispozici, v Apple Online Store zatím visí informace „již brzy“.

Zdroj: Apple.cz, Engadget.com